Domowe sposoby na komary uratują Cię w sytuacji, gdy nie masz pod ręką sklepowego specyfiku, a najbliższy sklep oddalony jest o dobrych kilka kilometrów. Wyobraź sobie tylko, o ile przyjemniejsza będzie noc, gdy nie będziesz nad głową słyszeć brzęczenia komarów. Irytujący dźwięk odejdzie w niepamięć, gdy zastosujesz jeden z tych trików. Do dzieła!
Skąd komar wie, gdzie lecieć?
Na pewno niejednokrotnie zastanawialiście się nad tym, w jaki sposób komary wiedzą, jak dolecieć do człowieka nocą. Przecież nic nie widać! Okazuje się, że niesamowicie kuszący jest dla tych owadów nasz zapach. Podążają w szczególności za zapachem kwasu mlekowego i amoniaku, które obecne są w pocie. Dlatego też szczególnie mocno komary mogą atakować np. podczas rowerowych wycieczek czy aktywności, które wykonujecie na zewnątrz.
Jak w takim razie zminimalizować atak? Kilka razy w ciągu dnia warto wziąć prysznic, unikać picia napojów gazowanych, które mają w sobie dużą zawartość dwutlenku węgla, a on także przyciąga owady. Ponadto szczególnie narażone na ukąszenia są dzieci i kobiety w czasie owulacji, ponieważ ich temperatura ciała jest wyższa.

Domowe sposoby na komary. 4 triki, które musisz znać
- Moskitiera – uniemożliwi wejście do domu i sprawi, że przy okazji inne owady nie wlecą do środka. Taki gadżet jest o tyle dobry, że pozwala na cyrkulację powietrza i można spokojnie otworzyć okno, nie narażając się w żaden sposób na atak ze strony małych krwiopijców. Znów będziecie mogli spać przy otwartym oknie!
- Olejki eteryczne – można o nich pisać bez końca, ponieważ pomagają na wielu płaszczyznach. Ich intensywny zapach sprawia, że skutecznie walczą z nieproszonymi gośćmi. Jakie zapachy warto mieć zawsze pod ręką? Z całą pewnością olejek z trawy cytrynowej, cedrowy, goździkowy, paczulowy, tymiankowy, bazyliowy, cynamonowy, z geranium, z mięty pieprzowej oraz z eukaliptusa cytrynowego. Jak ich używać? Istnieje kilka sposobów. Niektórzy wcierają kilka kropel w miejsca, które najbardziej się pocą, czyli np. zgięcia kolan i ramion. Inni wolą rozpuścić olejek w wodzie, przelać do butelki ze spryskiwaczem i aplikować co jakiś czas na skórę czy też na ubrania, meble i otoczenia. Kolejna grupa z kolei stawia na olejki eteryczne wlane do kominka zapachowego
- Cebula i czosnek – to jeden z najskuteczniejszych sposobów, ale niestety jego zapach jest tak intensywny, że nie każdemu może przypaść do gustu. To typowe babcine sposoby, które są stosowane od lat. Wystarczy, że pokroisz cebulę i czosnek, położysz na talerzyk i umieścisz na parapecie okna. Komary nie lubią tego zapachu i będą omijać takie mieszkanie szerokim łukiem
- Cytryna + świeca – skórkę cytryny połóż w pobliżu knota świeczki tak, aby wydzielał się cytrusowy zapach. To alternatywa dla wszystkich tych, którzy cenią sobie domowe triki, ale nie lubią zapachu czosnku

A gdy już będziecie mogli w spokoju korzystać z uroków letnich nocy, możecie włączyć romantyczny film na wieczór i odprężyć się w swoim towarzystwie.