Jak zrobić parówkę na twarz? Czy jest to zabieg, który warto wykonywać w domowym zaciszu, a może lepiej oddać się w ręce specjalistów? Od lat uważa się to za jeden z prostszych sposobów na to, aby otworzyć pory i przygotować skórę do dalszego oczyszczania. Zabieg banalny, a może okazać się zbawienny dla Twojej cery.
Spis Treści
Zabiegi w domu czy u kosmetyczki?
Oczywiście to wszystko zależy od tego, jakie zabiegi masz na myśli. Z reguły w domowym zaciszu można wykonać pielęgnację twarzy, która nie wymaga od nas specjalnych umiejętności i posiadania drogiego sprzętu. Możesz wykonać szczotkowanie twarzy, peeling do twarzy DIY, domowe maseczki na twarz, masaż na poprawę owalu twarzy czy masaż twarzy w domu. Niektóre panie decydują się także na wykonywanie peelingów kwasowych w domu, ale takie zabiegi naszym zdaniem powinny być wykonywane przez specjalistów. Do której grupy zalicza się parówka na twarz?

Jak zrobić parówkę na twarz?
To banalnie prosty zabieg! Nie musisz mieć do niego specjalnych kosmetyków i narzędzi. Jedyne, czego potrzebujesz, to garnek i… woda! Już wyjaśniamy krok po kroku, jak się do tego zabrać.
- Zagotuj w garnku 1,5 litra wody
- Po zagotowaniu zdejmij garnek z ognia. Odłóż go na około 5 minut
- Po upływie czasu postaw garnek na stole, nie zapomnij o podkładce!
- Na głowę i na ramiona nałóż duży ręcznik
- Powoli nachyl się nad garnkiem – istotne jest to, aby czuć działanie pary. Ręcznik służy oczywiście temu, aby para nie wydostawała się na boki
- Pozostań w takiej pozycji przez około 10 minut
Ważne! Kontroluj to, jak się czujesz. Jeśli jest Ci słabo, niezwłocznie przerwij parówkę. Przed wykonaniem zabiegu nie zapomnij o demakijażu i dwuetapowym oczyszczaniu twarzy. Niektórzy do wody dodaję także zioła, które działają kojąco. Popularny jest rumianek.
Jakie działanie ma parówka?
Sprawdza się głównie przed manualnym oczyszczaniem skóry, ale także jest pomocna tuż przed nałożeniem maseczki. Główną bohaterką tego zabiegu jest para wodna, dzięki której skóra robi się miękka i „się rozpulchnia”. To idealne podłoże do dalszych zabiegów.
Jakie są przeciwskazania przed parówką?
Niestety nie każdy może zdecydować się na taki zabieg. Odradza się go osobom, które mają cerą suchą lub naczynkową, a także walczą ze stanami zapalnymi i cierpią na nadciśnienie.

Parówka należy do jednego z najlepszych domowych sposobów na zaskórniki – po pierwsze tanio, a po drugie skutecznie! Wykonuj je raz w tygodniu. Czy może być lepiej?