Druk książki w niskim nakładzie

Książki zdarza się nam kupować, ale czy kiedykolwiek pomyśleliście o wydrukowaniu własnej książki? Choć wiele osób uważa, że zadanie takie jest trudne do realizacji i drogie, to jednak coraz więcej firm w naszym kraju oferuje możliwość cyfrowego druku. Jest to usługa dedykowana między innymi dla osób przygotowujących wydruki w niewielkim nakładzie. Niezależnie od charakteru publikacji, tematu oraz jej objętości, masz możliwość przygotowania profesjonalnej książki, której zawartość będzie odpowiadać Twoim planom. Poniżej skupiamy się na zagadnieniu cyfrowego druku książek oraz podpowiadamy kto i kiedy najczęściej korzysta z tej usługi. 

Spis Treści

Książka w niewielkim nakładzie — oraz jak ją przygotować 

Publikacje niskonakładowe są coraz modniejsze. Na ich przygotowanie decydują się liczne instytucje o charakterze publicznym, społecznym oraz kulturalnym. Wiele muzeów, galerii sztuki, a także podmiotów o innym profilu, przygotowuje publikacje o nakładzie wynoszącym zaledwie kilkaset — a niekiedy nawet kilkadziesiąt sztuk. Wówczas, nie ma potrzeby angażowania konwencjonalnej drukarni do realizacji zamówienia; firmy takie mogłyby być zresztą niezainteresowane tak ograniczoną ofertą oraz odmówić jej wykonania. 

O wiele lepszym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po ofertę drukarni cyfrowych, korzystających z nowoczesnych technologii wydruku. Gwarantują one zrealizowanie Twojego zamówienia na wysokim poziomie. Masz możliwość nie tylko wyboru jakości papieru czy układu treści, ale także formy oprawy, która może zostać przez Ciebie zaprojektowana i spersonalizowana pod kątem Twoich oczekiwań. Drukarnie cyfrowe, choć specjalizują się w realizowaniu mniejszych zamówień, to jednak dysponują kompletnym, profesjonalnym zapleczem introligatorskim. 

Oferta drukarni cyfrowych dla Twojej firmy 

Drukarnie cyfrowe realizują zamówienia na wydruki poniżej 2 tysięcy egzemplarzy. Jest to ilość w zupełności odpowiadająca potrzebom publikacji przygotowywanych przez muzea, galerie sztuki, organizacje religijne czy fundacje. Również uczelnie wyższe oraz jednostki naukowe sięgają po cyfrowy druk książek. Przygotowanie monografii naukowej lub innej formy publikacji często wypada lepiej, gdy skorzystasz właśnie z drukarni cyfrowej. 

Warto też wspomnieć o ofercie dedykowanej dla osób prywatnych, które pragną przygotować okolicznościowe upominki. Często wybieraną przez nich usługą jest wydruk albumów ze zdjęciami lub innymi wybranymi treściami wizualnym. Albumy takie to świetny pomysł na prezent lub podarunek dla bliskiej Ci osoby, lub solenizanta. Możesz także przygotować w ten sposób „rodzinną kronikę”, którą obdarujesz wszystkich swoich domowników oraz bliskich. 

Warto też wspomnieć o wyjątkowej zalecie, wynikającej z korzystania z ofert drukarni cyfrowych. Firmy takie są w stanie przygotować wybrany wydruk w wyjątkowo krótkim czasie, bez konieczności długiego oczekiwania na rezultat końcowy. Jest to duże ułatwienie w porównaniu do konwencjonalnych drukarni, w których przygotowanie książki może zająć o wiele więcej czasu. Z pewnością, docenią ten fakt osoby, które potrzebują pilnie przygotować wybrane wydruki, dla których szybka realizacja zlecenia jest sprawą priorytetową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here