Gdzie przechowywać ubrania sezonowe?

0
259

W obecnych czasach znacznie chętniej i o wiele częściej kupujemy ubrania niż jeszcze kilkanaście lat temu. Z czasem zauważamy jednak, że nasza garderoba zaczyna znacznie się powiększać, a ilość dostępnego miejsca w szafie staje się coraz mniejsza. Jest to całkowicie zrozumiałe, gdyż odzież sezonowa, czyli taka, do której możemy zaliczyć grube, zimowe kurtki, płaszcze czy też obuwie i odzież sportową może zajmować bardzo dużo miejsca. Co zrobić w sytuacji, gdy nie chcemy pozbywać się swoich ulubionych ubrań, ale zwyczajnie zaczyna na nie brakować miejsca? Poznaj nasze sposoby.

Spis Treści

Przechowywanie ubrań sezonowych – organizacja

Zanim zaczniesz gorączkowo zastanawiać się, gdzie umieścisz kolejną kurtkę, płaszcz czy kilkanaście sukienek na lato, zacznij od prawidłowej organizacji i szczegółowego przeglądu swojej szafy. Z pewnością znajdziesz tam ubrania bądź obuwie, których nie używasz od dłuższego czasu i które zwyczajnie zajmują miejsce. Co więcej, bardzo możliwe, że są one w bardzo dobrym stanie, dzięki czemu możesz je sprzedać lub oddać. Taki przegląd szafy wskazany jest również przed sezonowymi zakupami – dzięki temu unikniesz przypadkowego zakupu rzeczy, którą już posiadasz, ale zwyczajnie o niej zapomniałeś.

Gdzie przechowywać ubrania sezonowe?

Kiedy już wiesz, które ubrania sezonowe są Ci niezbędne, a których już dawno nie nosisz i możesz się ich pozbyć, pora na znalezienie miejsca na przechowywanie, dzięki czemu jesienny płaszcz i gruba zimowa kurtka nie będą niepotrzebnie zajmować dodatkowego miejsca w szafie. Gdzie przechowywać ubrania sezonowe? Mieszkańcy domów mają w tym przypadku większe pole do popisu – zimową odzież, kurtki i grube płaszcze mogą spakować w odpowiednio do tego celu przystosowane kartony i umieścić na strychu lub po prostu umieścić je garderobie, o ile taką posiadają.

Niestety w przypadku osób wynajmujących mieszkania sytuacja ta ze względu na dość ograniczony metraż jest bardziej skomplikowana. Alternatywą pozostają piwnice bądź komórki lokatorskie w bloku, jednak panujące tam warunki mogą zniszczyć naszą odzież. W takiej sytuacji warto skorzystać z usługi self storage.

Self Storage – sposób na przechowywanie odzieży

Usługa self storage to idealne rozwiązanie dla osób, które poszukują dodatkowej przestrzeni do przechowywania swojej sezonowej odzieży. Czym jest self storage? Usługa ta polega na wynajęciu magazynu samoobsługowego na własny użytek. Wielkość wynajmowanego pomieszczenia, jak i czas najmu są ustalane indywidualnie, co dodatkowo wpływa na komfort klienta. W magazynach self storage panują odpowiednie warunki, dzięki czemu możesz mieć pewność, że Twoje ubrania pozostaną w idealnym stanie. Magazyny self storage zostały również wyposażone w systemy bezpieczeństwa, takie jak monitoring czy nowoczesny system kontroli dostępu.

Jedną z firm, która realizuje usługi self storage w Polsce jest Less Mess Storage. Jednym z miast, w których znajdziesz jej placówki, jest Warszawa. Magazynów self storage możesz szukać pod następującymi adresami:

  • Bemowo – ul. Batalionów Chłopskich 114 B (S8);
  • Wawer – ul. Kosmatki 2 (Trasa Siekierkowska);
  • Białołęka – ul. Ostródzka 50 A (Trasa Toruńska);
  • Włochy – Al. Krakowska 271 (Lotnisko Chopina).

Szczegółowe informacje dotyczące lokalizacji znajdziesz tutaj: https://www.lessmess.storage/self-storage-warszawa/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here