Ekspres do kawy przelewowy- dlaczego warto?

0
857

Kawa to napój, który w Polsce z roku na rok staje się coraz popularniejszy. Statystyczny Polak spożywa trzy kawy dziennie. Prawdą jest, że poranki z dobrym śniadaniem i filiżanką kawy mogą sprawić, że cały dzień staje się przyjemniejszy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kaw o różnych wartościach kofeiny. Popularne kawiarnie oferują klientom kawy o różnych smakach i dodatkach, które ciężko byłoby stworzyć samemu w domu, jednak są one dużo droższe i na dłuższą metę nieopłacalne. Dla miłośników kawy najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest zakup profesjonalnego expresu, który pozwoli delektować się smakiem ulubionego napoju i zabezpieczą budżet.

  1. Jak działa expres przelewowy?
  2. Na co zwrócić uwagę kupując ekspres do kawy przelewowy?
  3. Co dokupić do ekspresów przelewowych?

Artykuł pozwoli lepiej rozeznać się w temacie expresów do kawy i pomoże miłośnikom kawy w wyborze odpowiedniego produktu do ich domu. Przyjrzyjmy się zatem bliżej ekspresom przelewowym dostępnym na rynku.

Jak działa expres przelewowy?

Ekspres przelewowy polega na wlewaniu wrzątku do pojemnika z kawą i przesączaniu takiego naparu przez filtr przez co w gotowym dzbanku nie ma śladu po niejadalnych fusach z kawy. Przez długi kontakt wody z kawą powoduje to, że stężenie kofeiny w przygotowanym przez expres napoju jest większe niż gdybyśmy robili ją tradycyjnym sposobem. Ważnym aspektem jest to, że dzbanek jest cyklicznie podgrzewany, dlatego kawa nawet po długim oczekiwaniu jest zawsze ciepła i gotowa do spożycia.

Na co zwrócić uwagę kupując ekspres do kawy przelewowy?

Na rynku dostępnych jest wiele sklepów, które oferują ekspresy do kawy przelewowe jak np.: https://www.neo24.pl/maleagd/dokuchni/ekspresydokawy/ekspresyprzelewowe.html, gdzie wybór produktów jest ogromny. Warto wiedzieć na co zwrócić uwagę podczas zakupu ekspresu, żeby był on jak najbardziej wydajny i spełniał oczekiwania użytkowników. Parametry na jakie warto zwrócić uwagę to przede wszystkim rodzaj kawy, jaki możemy zaaplikować do urządzenia (mielona/parzona). Ważna jest również funkcja podtrzymywania temperatury, czyli obecność podgrzewacza do dzbanka, aby kawa była gotowa do spożycia nawet przez cały dzień. Opcjonalne funkcje jakie może nam zaoferować ekspres przelewowy to również blokada kapania i wyświetlacz, którym możemy wybrać preferowany napój i uruchomić ekspres. Na rynku można spotkać się z ekspresami przelewowymi, które posiadają dotykowy wyświetlacz, gdzie jest więcej ustawień, jednak są to produkty z lekko wyższej półki cenowej.

Co dokupić do ekspresów przelewowych?

Expresy przelewowe pozwolą na dużo szybsze zrobienie kawy niż mielibyśmy robić ją tradycyjnym sposobem. Oczywiście ekspres zapewni nam zrobienie dużej ilości kawy, która starczy na kilka porcji, co nie jest możliwe gdybyśmy musieli robić ręcznie kawę i za każdym razem zagotowywać wodę i czekać na zaparzenie naparu. Warto jednak wiedzieć jakie produkty trzeba będzie zaopatrzyć się, gdy w naszym domu stanie ekspres przelewowy. Przede wszystkim najważniejsze jest kupienie ulubionej kawy. Jeżeli nasz ekspres przelewowy jest przystosowany do kawy mielonej trzeba też wziąć pod uwagę fakt, że kawę ziarnistą trzeba będzie zmielić. Wtedy warto zainwestować również w młynek do kawy lub kupować gotową kawę mieloną. Jeżeli ekspres przelewowy posiada stały filtr nie musimy martwić się o jego wymianę, jeżeli natomiast funkcję filtra pełnią papierowe bibułki trzeba zaopatrzyć się w zestaw wymiennych bibułek, aby kawa miała lepszy smak. Ma to ogromne znaczenie, dlatego należy o tym pamiętać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here