Jak wygląda zabieg depilacji laserowej i gdzie go wykonać?

0
345

Nadmierne owłosienie to częsty problem wielu kobiet, czasem nawet i mężczyzn. Każda kobieta marzy o gładkich nogach, okolicach bikini czy pach. Owłosienie można usunąć na wiele sposobów, ale nie każdy z nich będzie skuteczny. Kobiety coraz częściej decydują się na depilację laserową, bowiem na długi czas można wykluczyć niechciane owłosienie.

Spis Treści

Depilacja laserowa – co to takiego?

Nadmierne owłosienie może być problemem dla wielu kobiet. W okresie letnim, muszą one dość często sięgać po maszynkę, aby pozbyć się niechcianego problemu. Widoczne, grube i twarde włoski mogą być uciążliwe, a ich ciągłe depilowanie niezdrowe dla skóry. Dlatego też warto sięgnąć po laser, który pozwoli zapomnieć o problemie na długi czas.

Metoda laserowa usuwania owłosienia to często wybierany zabieg przez płeć żeńską, bowiem pozwala cieszyć się gładką skórą bez niepożądanego owłosienia. Ból, mimo że to kwestia indywidualna, nie zniechęca kobiet do skorzystania z zabiegu. W końcu nierzadko mówi się o podrażnionej skórze oraz małych, czerwonych krostach, które występują tuż po goleniu metodą tradycyjną.

Zabieg z wykorzystaniem lasera, to dobra alternatywa dla leniwych i dla tych, którzy na co dzień muszą się zmagać z wrażliwą skórą. Wiązka światła, którą wytwarza laser, przy zetknięciu ze skórą niszczy ewentualne włoski. Laser wyłapuje melaninę, która znajduje się w cebulkach i nadaje włosom ciemny kolor. Dzięki temu, melanina pochłania światło lasera, podgrzewa się, czego skutkiem są nieodwracalne uszkodzenia owłosienia. Efektem zabiegu jest całkowite zniszczenie włosa, dlatego zabieg nazywa się trwałym.

Przeciwwskazania do wykonania depilacji

W przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, należy spełnić odpowiednie kryteria, aby móc go wykonać. W momencie, kiedy kobieta decyduje się na depilację laserową, powinna zapoznać się z listą przeciwwskazań. Dlatego przed wykonaniem zabiegu, konieczna będzie konsultacja z lekarzem, aby móc wykluczyć wszelkie wątpliwości. Oto lista:

 • ciąża
 • opalona skóra
 • nowotwory
 • leki światłouczulające
 • infekcje wirusowe, bakteryjne oraz grzybicze
 • stosowanie samoopalaczy i bronzerów
 • łuszczyca
 • bielactwo
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • cukrzyca
 • epilepsja

Warto wspomnieć, że kolor owłosienia również ma znaczenie, bowiem kobiety o rudym, siwym bądź blond kolorze włosów w miejscu planowanej depilacji laserowej, nie będą mogły jej wykonać. Skuteczność wykonywania zabiegu na owych kolorach owłosienia ciała jest mała i często niezauważalna, co przyczynia się do braku oczekiwanych efektów.

Jakie miejsca można depilować?

Nadmierne owłosienie dotyczy obu płci, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Ku zdziwieniu, zabieg został mocno rozpowszechniony wśród mężczyzn, bowiem często płeć męska zmaga się z owłosieniem w bardzo widocznych miejscach. Ze względu na bezinwazyjność zabiegu, można wykonać go w obrębie każdej części ciała, która sprawia dyskomfort. W przypadku kobiet, przy użyciu lasera najczęściej depiluje się nogi, pachy, ręce, twarz oraz okolice bikini. Natomiast w przypadku mężczyzn tors, plecy oraz brzuch.

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej

Zabieg depilacji laserowej wymaga od pacjenta odpowiedniego przygotowania, bowiem zaniedbanie wskazanych czynności może uniemożliwić jego wykonanie. Warto skonsultować się z lekarzem, który będzie wykonywał takową depilację, w celu omówienia szczegółów. Przygotowania są często zależne od kondycji zdrowia danej osoby, koloru i jakości włosów. Przede wszystkim należy zaprzestać depilacji, najlepiej miesiąc przed wykonaniem zabiegu.

Druga kwestia to odstawienie leków światło uwrażliwiających oraz zaprzestanie przebywania w ciągłym słońcu. Przed zabiegiem skórę należy dokładnie zabezpieczać kremem z filtrem, aby nie narazić jej na nadmierne promieniowanie słoneczne. Pół roku przed zabiegiem należy zrezygnować z kuracji doustnej retinoidami. Natomiast maści z retinoidami należy odstawić na 3 tygodnie przed planowanym zabiegiem.

Jak wygląda zabieg oraz gdzie go wykonać?

W momencie, kiedy pacjent decyduje się na zabieg depilacji laserowej, powinien udać się na dokładną konsultację oraz wywiad z lekarzem. Dzięki temu, będzie on mógł ocenić stan skóry i jej typ, a także rodzaj, grubość i kolor włosów. Na podstawie wywiadu i oceny, lekarz dobiera parametry lasera, który w skuteczny sposób usunie niechciane owłosienie. Zabieg depilacji laserowej jest dość bolesny, dlatego najczęściej wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Dodatkowo schładza się miejsce, które będzie depilowane. Po wykonaniu zabiegu skóra może być czerwona, podrażniona i nierzadko występuje obrzęk.

Aby efekty zostały utrzymane, zaleca się powtórzenie zabiegu od 3 do 10 razy. Jednak pomiędzy seriami należy zachować odpowiedni odstęp – ok. 3 tygodnie. Skuteczność to kwestia indywidualna, bowiem zależy to od grubości i rodzaju włosa, jego koloru, a także koloru skóry. Po serii zabiegów zalecana jest pojedyncza, przypominająca sesja raz w roku.

Jednak przed zdecydowaniem się na zabieg, warto wybrać odpowiednią placówkę. Świat nie stroni od pseudo gabinetów czy klinik. Dobrym i rozsądnym wyborem będzie depilacja laserowa w Klinice OT.CO w Warszawie, której personel swoją pracę wykonuje uczciwie i sumiennie. Do zabiegu wykorzystywany jest laser Vectus. Jest to nowoczesny sprzęt, który zapewni pacjentom gładką skórę na długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here