Gdzie szukać pracy

Codziennie na stronach internetowych służących do poszukiwania pracy pojawiają się tysiące nowych ofert, ale znalezienie pracy nie jest łatwe. W większości przypadków popyt kilkakrotnie przewyższa podaż. Na przykład na jedno wolne miejsce pracy w księgowości i finansach przypada sześć CV, w przypadku prawników – około 11, a w przypadku dziennikarzy – ponad 30.

Spis Treści

Dobre CV jest kluczem

Najważniejszą rzeczą w CV jest jasne określenie stanowiska, o które się ubiegasz. Badania pokazują, że większość pracodawców nie weźmie pod uwagę CV z napisem „dowolne stanowisko” lub „specjalista”. Musisz jasno określić, czego chcesz. Najlepiej jest unikać zamieszczania linków do swoich stron w mediach społecznościowych, gdzie pracodawcy mogą znaleźć kompromitujące informacje o Tobie. Nie rób swojego CV zbyt długim – wypisz umiejętności i zdolności punkt po punkcie. Idealne CV ma około jednej strony.

Gdzie szukać pracy?

Tak naprawdę zdolność do znalezienia pracy i odnoszenia w niej sukcesów (czerpania radości z pracy i zarabiania pensji, która odpowiada naszym pragnieniom) to nie tylko zestaw cech z CV, nie tylko wysoki poziom wykształcenia i spełnianie wymagań pracodawcy, ale także stan psychiczny człowieka. Każdy z nas potrzebuje nie tylko pracować, ale także umieć komunikować się z kolegami, partnerami, szefami czy podwładnymi, czyli przystosować się do życia w społeczeństwie i być pełnoprawnym członkiem zespołu.

Zobacz też: https://warsawnow.pl/skuteczne-sposoby-na-znalezienie-pracy-zobacz-nasze-wskazowki/

Drugim ważnym momentem jest stan wewnętrzny osoby, która szuka pracy, jej zrozumienie siebie, swoich pragnień, preferencji w pracy; zrozumienie, co sprawia jej przyjemność, co chce osiągnąć, co jest bardzo ważne, a co drugorzędne itd. Przecież każdy z nas jest dziś przeżarty wieloma stereotypami. Na przykład uważa się, że największym sukcesem dla każdego jest zrobienie kariery, zostanie dyrektorem, zarobienie milionów, chociaż to wcale nie jest prawdą. Dla niektórych ludzi ważniejsze od pieniędzy są honor i szacunek, chęć zdobycia pozycji wysokiego profesjonalisty w swojej dziedzinie. Dla innych bardzo ważne jest samo komunikowanie się z ludźmi, dzielenie się emocjami, wnoszenie radości do świata.

Skuteczne sposoby na znalezienie pracy

Aby szybko znaleźć pracę, która Ci odpowiada, która dobrze płaci i jest przyjemna, rodzaj pracy, do której z przyjemnością będziesz biegał, musisz: zrozumieć dokładnie, jaki rodzaj pracy byłby dla mnie odpowiedni zgodnie z moimi wrodzonymi cechami psychologicznymi. Mówiąc najprościej, zrozum siebie i swoje pragnienia. Aby wydostać się z uwięzionego, niezrównoważonego stanu wewnętrznego, np. depresji, pretensji, lęków.

Nauczyć się rozumieć i akceptować innych ludzi takimi, jakimi są, czyli umieć dopasować się do innych i czerpać radość ze współpracy z nimi.

Jak znaleźć dobrą pracę?

Po pierwszych wykładach wprowadzających zaczynamy rozumieć własne naturalne talenty i zdolności, które najlepiej wykorzystać w pracy. Ludzie zaczynają odkrywać swoje ukryte talenty, swoje prawdziwe preferencje do spełnienia. W miarę dalszego uczenia się, stopniowo rozumiemy przyczyny naszych wewnętrznych złych stanów i zaczynamy rozpoznawać wektory innych ludzi, a od tego przestają być niezrozumiałe, a wiele z nich staje się nawet przyjemnych, zaczyna wzbudzać zainteresowanie. Wszystko to razem prowadzi do tego, że możliwe staje się łatwe i szybkie znalezienie pracy zgodnej z własnymi upodobaniami, a także pełne realizowanie się w niej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here