Gry dla 5 latków

W świecie, gdy większość wolnego czasu spędzamy przed monitorami komputerów i smartfonów, jest duże ryzyko, że te same upodobania przekażemy również naszym dzieciom. Aby do tego nie dopuścić, warto pamiętać o rozrywkach, którymi sami zajmowaliśmy się w dzieciństwie. Planszówki, gry manualne czy karty wcale nie odeszły do lamusa! Występują dzisiaj w nowszej, ciekawszej postaci, zachowując jednak pierwotny styl. Pozwalają na radosną zabawę i ciekawą formę spędzania czasu.

Spis Treści

Gry dla 5 latków- gwarancja zabawy na długie godziny

Na uwagę zasługują wszelkie gry, które rozwijają kreatywność i zdolność logicznego myślenia. Są wśród nich quizy czy np. Skaczące Czapeczki, wymagające od malucha sporo sprawności manualnej. Takie gry nigdy się nie nudzą, zapewniają rozrywkę na długie godziny. Absolutnym hitem jest gra Chwiejąca się Wieża Jenga. Zadaniem malucha jest ułożenie wieży z drewnianych klocków. Taka zabawa nie tylko uczy myślenia, ale przede wszystkim rozwija motorykę i sprawność manualną.

Gry, które uczą

Za pomocą zabawy dziecko uczy się najszybciej. To prosty sposób na przekazanie mu ważnej wiedzy w ciekawej formie. Na uwagę z pewnością zasługują te gry, które wymagają myślenia i zapamiętywania. Warto wymienić wszystkie pozycje, które uczą języka angielskiego. Są wśród nich np. fiszki, gra edukacyjna „Uczę się angielskiego” czy gra z Uniwersytetu Mądrej Zabawy- Angielski. Grając w takie gry, maluch nie tylko świetnie się bawi, ale także przyswaja pojedyncze słówka, które w późniejszym czasie bez wysiłku zacznie łączyć w zdania. Za pomocą gier można również wprowadzić do zabawy elementy nauki czytania, pisania czy matematyki. Maluchy uwielbiają gry, w których używane są jakieś przedmioty, np. patyczki, które się liczy. Za pomocą manualnej gry, dziecko zapamiętuje najwięcej informacji.

Gry dla dzieci- czy warto?

Zdecydowanie warto pokazywać dzieciom inne formy rozrywki od tych oferowanych im przez internet i elektroniczne urządzenia. Dawniej gry były uwielbiane przez dzieci i dorosłych, później nieco straciły na popularności, jednak dziś wracają do łask. Gry uczą, rozwijają i bawią. Pozwalają na przyjemne spędzanie czasu z rówieśnikami. Mogą być także świetnym pomysłem na spędzenie czasu z rodziną. Gry dla 5 latków są ciekawe, kolorowe i co najważniejsze, tworzone są przez specjalistów od dziecięcego rozwoju. Każda gra stworzona jest tak, by uczyć i rozwijać przez zabawę, co jest dla dziecka najbardziej naturalnym sposobem przyswajania wiedzy w najmłodszych latach życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here