Ile kosztują usługi warszawskiego biura nieruchomości

Korzystanie z usług biura nieruchomości budzi wiele obaw. Jest to poniekąd związane z kosztami, które agentom nieruchomości trzeba płacić. Warto pokrótce omówić koszt, który związany jest z nawiązaniem współpracy z agentami nieruchomości. Dzięki temu każda osoba przygotowująca się do współpracy z biurem nieruchomości, będzie wiedziała z jakimi kosztami musi się liczyć.

Spis Treści

Wynajem nieruchomości

Warto nadmienić, że wszystko tak naprawdę uzależnione jest od tego, z jakim rodzajem usług ma się do czynienia. Na finalny koszt wpływają również takie czynniki jak dokładna lokalizacja nieruchomości (miasto, wieś), rodzaj i cena nieruchomości, zakres pracy pośrednika.

Dla przykładu warto wspomnieć na początku o wynajmie nieruchomości. Należy dodać, że koszty ponoszą obydwie strony. Każda strona musi liczyć się z tym, że będzie musi zapłacić prowizję agentowi. Wynosić ona będzie przy wynajmie:

 • od 600 zł w górę – w przypadku wynajmu mieszkania,
 • od 900 zł w górę – wynajem domu,
 • od 800 zł w górę – wynajem działki,
 • od 1 tys. zł w górę – wynajem nieruchomości komercyjnej, np. lokalu handlowego.

Sprzedaż/zakup nieruchomości

Ile będzie liczyć sobie warszawskie biuro nieruchomości w przypadku pośrednictwa w sprzedaży/zakupu nieruchomości? Cennik usługowy przedstawia się w sposób następujący:

 • od 5 tys. zł w górę – sprzedaż nieruchomości komercyjnej, w tym chociażby hali magazynowej,
 • od 2 tys. zł w górę – sprzedaż mieszkania,
 • od 2,5 tys. zł w górę – sprzedaż działki oraz domu.

Warto nadmienić, że zarówno w przypadku sprzedaży/zakupu, jak również wynajmu, są to stawki orientacyjne. Dużo po części uzależnione jest od tego, z jakim dokładnie biurem nieruchomości ma się do czynienia. Niekiedy koszta naliczane są w sposób procentowy – np. procentowo od 2% do 5% ceny sprzedaży nieruchomości.

Decydując się na nawiązanie takiej współpracy, należy zapytać o koszta z jakimi każda osoba będzie musiała się liczyć. Dzięki temu będzie można być pewnym tego, ile będzie trzeba zakończyć po zakończeniu finalizacji całej transakcji.

Doradztwo prawne przy sprzedaży nieruchomości

Myśląc o agentach nieruchomości, na myśl przychodzą osoby, które zajmującą się bieżącym obrotem domów, mieszkań, działek, lokali komercyjnych. W wielu przypadkach, w warszawskich biurach nieruchomości, liczyć można również na doradztwo prawne, które potrzebne jest w przypadku obrotu nieruchomości. Tym bardziej jeżeli chodzi o sprzedaż. Każda osoba chce być pewna tego, aby wszelkiego rodzaju działania odbywały się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Ceny usług doradztwa prawnego uzależnione są od rodzaju wykonywanych czynności. Wymienić można chociażby takie działania jak:

 • sporządzenie cywilno-prawnej umowy przedwstępnej, warunkowej,
 • analiza możliwej realnej do uzyskania ceny sprzedaży nieruchomości,
 • jednorazowa porada prawna w siedzibie biura nieruchomości,
 • dojazd do miejsca wskazanego przez klienta, niezależnie od tego, czy chodzi o długofalową współpracę, czy też jednorazowe doradztwo prawne.

Każdy agent będzie w stanie podać dokładne ceny, jakie obowiązują w jego biurze.

Kliknij Tu i Zobacz przykładowy cennik warszawskiego biura nieruchomości COSMOPOLITAN.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here