Ile zabiegów z fibryną bogatopłytkową należy wykonać?

Nie ma ostatecznej odpowiedzi na to, ile zabiegów z użyciem fibryny bogatopłytkowej należy wykonać. Zabieg polega na pobraniu próbki krwi i odwirowaniu jej w wirówce w celu oddzielenia fibryny od płytek krwi. Fibryna bogata w płytki jest następnie wstrzykiwana z powrotem do pacjenta. Wiele czynników, takich jak nasilenie leczonego schorzenia, może wpływać na to, ile zabiegów jest koniecznych.

https://www.cosmoline.pl

Kiedy ten zabieg to NIE jest dobry pomysł?

Zabieg ten nie jest dobrym pomysłem dla osób, które mają fibrynę w osoczu lub które nie są dobrymi kandydatami do zabiegów estetycznych. Ludzie, którzy mieli niedawno zastrzyki kolagenowe lub którzy mieli znaczne uszkodzenia słoneczne mogą również nie być dobrymi kandydatami do tego zabiegu.

Co należy zrobić po zabiegu?

Po operacji ważne jest, aby pacjenci stosowali się do zaleceń lekarza dotyczących opieki. Obejmuje to zazwyczaj zachowanie spokoju, dużo odpoczynku i unikanie forsownej aktywności. Dodatkowo, pacjenci powinni uważnie monitorować swoje nacięcia pod kątem jakichkolwiek oznak infekcji.

Przeznaczenie i przeciwwskazania

Celem tego zabiegu jest poprawa wyglądu zmarszczek i blizn. Stosuje się go również w celu ujędrnienia skóry i poprawy jej struktury. Przeciwwskazaniem do wykonania tego zabiegu są występujące w przeszłości zaburzenia fibryny, zaburzenia płytek krwi lub zaburzenia krwawienia. Jeśli pacjent posiada bliznę, to przed wykonaniem zabiegu musi ona mieć co najmniej 6 miesięcy. Zabieg ten występuje w ilości 100 sztuk.

Fibryna bogatopłytkowa i inne zabiegu

Fibryna bogatopłytkowa (PRF) to zabieg wykorzystujący własną krew pacjenta do wspomagania regeneracji tkanek. Od pacjenta pobiera się niewielką ilość krwi, którą następnie umieszcza się w wirówce. W ten sposób oddzielane są różne składniki krwi, w tym osocze, czerwone krwinki i płytki krwi. Płytki krwi są następnie koncentrowane i wstrzykiwane w obszar leczenia. PRF zawiera wysokie stężenie czynników wzrostu, co pomaga stymulować wzrost i regenerację nowych komórek. Wykazano, że PRF jest skuteczny w leczeniu zmarszczek, defektów i blizn. Może być również stosowany do pomocy w regeneracji tkanki po operacji lub urazie.

Fibryna – przygotowanie i przebieg zabiegu

Zabieg fibrynacji jest prostym i szybkim zabiegiem, którego wykonanie zajmuje zaledwie kilka minut. Pobierana jest mała próbka krwi pacjenta i umieszczana w wirówce. Następnie fibryna jest oddzielana od krwi i wstrzykiwana z powrotem do pacjenta. Przebieg leczenia trwa zazwyczaj jeden dzień, po którym pacjent może wrócić do swoich normalnych zajęć.

Źródło: Fibryna – co to za związek? 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here