paznokcie swiąteczne 2022
Fot. Pexels

Paznokcie świąteczne 2022 wcale nie muszą być nudne i niekoniecznie muszą zawierać w sobie kolor czerwony, brokat lub ozdoby w kształcie choinek, gwiazdek czy bombek. Choć trendy faktycznie oscylują co roku wokół podobnych tematów, Ty nie musisz podążać tą ścieżką. Sprawdziliśmy jednak, jakie panują trendy na tegoroczne Boże Narodzenie. Czy różnią się od tego, co było w 2021 roku?

Spis Treści

Jaki kształt modny w 2022 roku?

Jeśli chodzi o długość paznokci, to stylistki nie zwalniają tempa i cały czas zachęcają swoje klientki do tego, aby paznokcie były bardziej długie niż krótkie. Jednak to oczywiście zależy od osobistych preferencji danej osoby. Na dłuższej płytce po prostu wyraźniej widać wzór. Można także zaszaleć ze stylizacją, co nie oznacza wcale, że krótkie paznokcie są w tej kwestii poszkodowane.

Zanim jednak zabierzemy się do jakiejkolwiek pracy lub odwiedzin w salonie kosmetycznym, warto zadbać o pielęgnację dłoni w domu i dowiedzieć się, jak zrobić manicure hybrydowy, jeśli faktycznie mamy chęć wykonać go samodzielnie. Modne wzory paznokci to jedno, ale nie zapominajmy o tym, aby paznokcie po hybrydzie odpowiednio odżywić i skorzystać na przykład z olejku herbacianego na paznokcie. Taki olejek dokładnie odżywia nie tylko samą płytkę, ale także skórki. Paznokcie po hybrydzie nie zawsze są idealnie gładkie!

zbliżenie na przybory do ozdabiania paznokci na brązowym stole
Fot. Pexels

Paznokcie świąteczne 2022

W końcu możemy przejść do kwestii, która najbardziej ciekawi kobiety. Jakie są trendy w paznokciach na Boże Narodzenie 2022? Wiele w tym temacie tak naprawdę się nie zmienia. Cały czas królują brokatowe elementy, które mogą być okraszone mocnym kolorem. W tym przypadku zestawienie czerwieni ze złotem, czerni ze złotem czy głębokiej zieleni ze złotem będzie dobrą bazą do dalszych stylizacji. W trendach coraz rzadziej pojawiają się wzory imitujące świąteczne elementy. Bombki, choinki, gwiazdki lub św Mikołaj odchodzą w zapomnienie, co nie oznacza, że takiego czegoś nie możecie zrobić na swoje własne życzenie. To od Was wszystko zależy!

kobieca dłoń trzyma biało-czerwoną bombkę
Fot. Pexels

Modne wzory i kolory na Boże Narodzenie 2022

Warto także podkreślić, że paznokcie są odzwierciedleniem tego, jakimi jesteśmy ludźmi. Z tego powodu kierowanie się trendami nie zawsze wychodzi nam najlepiej. Warto skorzystać ze sprawdzonych wówczas sposobów, w których dobrze się czujemy. Jeśli jest to biały manicure, french manicure czy manicure nude, po prostu to zrób! Dla wielu jest schludnym rozwiązaniem i alternatywą dla błysku i mocnego koloru. Nie każdy czuje się dobrze w mocnych barwach. Nie rób niczego wbrew sobie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here