Jak często stosować parówki na twarz, aby osiągnąć zadowalające efekty i sobie nie zaszkodzić? Czy są jakieś zdrowotne przeciwskazania, które bezwzględnie wykluczają możliwość wykonania takiego zabiegu w domu? Choć z pozoru może to wydawać się czynność, która nikomu nie szkodzi, w gruncie rzeczy nie każdy może ją wykonać.
Spis Treści
Po co stosuje się parówki na twarz?
To jeden z najlepszych, domowych sposobów na zaskórniki, zapchane pory, zmęczoną i poszarzałą cerę. Dzięki parze wodnej przy okazji skóra przygotowuje się do dalszych zabiegów i w takim stanie lepiej wchłania np. domowe maseczki na twarz, sera lub kremy. Zanim jednak przystąpisz do wykonywania parówki, upewnij się, że masz wykonany demakijaż — najlepiej, jeśli byłoby to dwuetapowe oczyszczanie twarzy.

Parówka krok po kroku
Jak zrobić parówkę na twarz? Jest to banalnie prosty zabieg, a kluczową rolę odgrywa zagotowana woda. W czasie gotowania możesz dodać do niej rumianek, melisę, lawendę czy rozmaryn, dzięki czemu przy okazji zadbasz o podrażnienia na skórze. Gdy woda będzie gotowa, przelej ją do miski, nachyl głowę nad nią i przykryj się ręcznikiem — stworzysz pewnego rodzaju namiot. Zabieg powinien trwać około 5-7 minut. Jeśli jednak poczujesz się wcześniej źle, nie zmuszaj się do tego, aby dokończyć parówkę. Po upływie wspomnianego czasu przetrzyj twarz delikatnym tonikiem i przez najbliższą godzinę nie wychodź na zewnątrz. Najlepiej zabieg wykonywać wieczorem. Zwieńczeniem niech będzie wykonanie odżywczej maseczki na twarz, która ukoi skórę i ją nawilży.

Jak często stosować parówki na twarz?
To zależy przede wszystkim od cery. Jeśli jest dojrzała i sucha, wykonuj zabieg raz na dwa tygodnie. Dlaczego tak rzadko? Zbyt częste wykonywanie parówki, może doprowadzić do jeszcze większego wysuszenia. Jeśli natomiast masz cerę tłustą, możesz wykonywać tę czynność raz na tydzień.
Jakie są przeciwwskazania do wykonywania parówki?
Uważać w szczególności powinny osoby, które cierpią z powodu atopowej, alergicznej i wrażliwej skóry, ponieważ może doprowadzić to do silnego podrażnienia. Unikać tego zabiegu powinny także osoby z nadciśnieniem, jaskrą i miażdżycą.