peeling do twarzy DIY
fot. pixabay

Peeling do twarzy DIY to produkt, który jest prosty do wykonania i skutecznie pomoże w walce z niedoskonałościami. Po co wydawać krocie na drogie scruby, jeśli można wykonać coś w domowym zaciszu, co przyniesie tak sam efekt? Jednak kusząca jest nie tylko sama cena, ale także to, że większość produktów każdy z nas na co dzień ma w domu. Czas na pielęgnację!

Spis Treści

Dlaczego peeling jest tak ważny?

Przede wszystkim powinni wykonywać go wszyscy, niezależni od tego, jaki rodzaj cery mają. Oczywiście w zależności od potrzeb, trzeba dopasować drobinki i częstotliwość wykonywania takiego masażu. Jak często stosować peeling? Jeśli masz cerę suchą, najlepiej robić taki zabieg raz na tydzień. Jeśli natomiast masz cerę tłustą i problematyczną, możesz wykonywać peeling do dwóch razy w tygodniu. Ta metoda należy do jednych z najlepszych domowych sposobów na zaskórniki. Po takim mocnym oczyszczaniu nie zapominaj o nawilżaniu skóry. W tym celu sprawdzą się wszelkiego rodzaju domowe maseczki na twarz. Po ich zmyciu zawsze warto nałożyć odżywczy krem/olej lub serum.

miód wymieszany z solą wylewa się z brązowego słoiczka na biały blat
fot. pixabay

Peeling do twarzy DIY. 3 skuteczne scruby

Zanim przejdziesz do wykonywania peelingu, nie zapominaj o tym, aby wykonać poprawnie demakijaż, czyli najlepiej z wykorzystaniem dwuetapowego oczyszczania twarzy. Dopiero wówczas możesz przejść do działania.

  • Płatki owsiane – Płatki zalej wrzątkiem tak, aby woda tylko je zakryła. Odłóż do ostygnięcia. Po tym czasie nałóż papkę na twarz — najlepiej się połóż, aby płatki nie zsunęły się. Po 10 minutach wykonaj peeling, ale nie pocieraj mocno! To scrub zalecany dla wszystkich, którzy mają wrażliwą cerę.
  • Cukrowy peeling – Wymieszaj łyżeczkę cukru z kilkoma kroplami wybranego olejku do twarzy. Masuj delikatnie twarz przez kilkadziesiąt sekund. Zabieg powtarzaj co dwa tygodnie. Przy okazji to także genialny peeling do ust!
  • Soda oczyszczona w roli głównej – To najmocniejszy peeling i nie zaleca się go osobom, które mają delikatną i suchą skórę twarzy. Łyżeczkę sody oczyszczonej wymieszaj z łyżką żelu do twarzy. Masuj mieszanką buzię. Zmyj ciepłą wodą po 30 sekundach. Powtarzaj co 10 dni.
maliny i różowe mydło położone na pojemniku
fot. pixabay

Peeling tylko do twarzy? A co z resztą ciała?

Oczywiście peeling DIY nie musi być tylko do twarzy. W gruncie rzeczy można użyć go do niemal każdego fragmentu ciała! Samodzielnie możesz wykonać peeling do stóp czy peeling do rąk. Pamiętaj, że pielęgnacja ciała jest równie ważna co pielęgnacja twarzy. Nie zaniedbuj żadnego milimetra, a Twoje ciało będzie Ci wdzięczne i odpłaci się dobrą kondycją skóry przez długie lata.

A jakie tanie kosmetyki DIY są Twoim zdaniem godne polecenia?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here