jak myć ręce
fot. pxhere

Jak myć ręce? Wydaje się, że każdy z nas wie, jak to robić. Okazuje się jednak, że w obecnej sytuacji powinniśmy bardziej się do tego przykładać. Pandemia koronawirusa sparaliżowała nasze życie. Musimy na nowo nauczyć się funkcjonować, zachowując bezpieczeństwo i higienę osobistą. Mycie rąk jest kwestią kluczową, ponieważ zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusa. Zadbajmy o siebie i bliskich!

Spis Treści

Co poza myciem rąk?

Przede wszystkim ogranicz wychodzenia z domu. To jest kluczowe przy walce z niewidzialnym wrogiem. Jeśli jednak musisz iść do pracy, apteki, na zakupy lub pomagasz osobom potrzebującym, staraj się nie podróżować środkami komunikacji miejskiej. Nie witaj się, nie podawaj ręki, zachowuj bezpieczną odległość od drugiej osoby. Bardzo pomocne jest dezynfekowanie rąk za pomocą żelu antybakteryjnego, który możesz zrobić samodzielnie w domu. Za każdym razem, gdy wracasz do domu, przecieraj klamki, telefon, klucze i portfel. Istotne także jest dokładne umycie rąk.

mydło w dłoniach pod kranem
fot. pexels

Jak myć ręce? Krok po kroku

Jest to szalenie ważna czynność, która ratuje nie tylko nas samych, ale zatrzymuje rozprzestrzenianie się koronawirusa dalej. Dbajmy nie tylko o siebie, ale także o innych. Jak myć ręce?

  1. Zwilż dłonie ciepłą wodą, a w zagłębienie nanieś mydło
  2. Dokładnie rozprowadź mydło na wierzchu i spodzie dłoni
  3. Umyj przestrzenie między palcami
  4. Nie zapominaj o kciukach
  5. Mydłem powinny zostać umyte także nadgarstki
  6. Dokładnie rozprowadź mydło na dłoniach przez 30 sekund. Pocieraj paznokciami o wewnętrzną część dłoni
  7. Na koniec dokładnie wszystko spłucz ciepłą wodą
namydlone ręce pod kranem
fot. 59mdw.af.mil

Musisz wiedzieć nie tylko jak myć ręce, ale jak się zachowywać w miejscu publicznym

Nie przebywaj w dużych skupiskach ludzi. Jeśli musisz wyjść, staraj się zachować dwa metry odległości. Nie dotykaj klamek, uchwytów w miejscach publicznych i nie korzystaj z publicznych toalet. Wzmacniaj swoją odporność, pij dużo wody, regularnie spożywaj posiłki i nie dopuszczaj do tego, aby się osłabić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here