żel antybakteryjny
fot. pxhere

Żel antybakteryjny to produkt, który w czasie trwania walki z koronawirusem, jest na wagę złota. Jednak należy pamiętać, że bardzo ważne jest regularne mycie rąk, zachowanie odpowiedniej odległości w miejscach publicznych, jeśli już musisz wyjść z domu, i zdrowy rozsądek.

Spis Treści

Higiena przede wszystkim

Jak myć ręce? Najważniejsze, aby robić to przez 30 sekund. Najpierw zwilż je wodą, później nabierz tyle mydła, aby pokryły całą wewnętrzną część dłoni. Zacznij je dokładnie namydlać. Rozprowadź w każdy zakamarek i spraw, aby mydło dostało się wszędzie. Nie zapominaj także o tym, aby umyć kciuki. Na koniec dokładnie spłucz mydło z dłoni i wytrzyj je ręcznikiem papierowym.

To jest podstawa w dobie walki z koronawirusem. Eksperci alarmują, że nic nie zadziała lepiej niż to, ale… trzeba chronić się na wiele innych sposobów, dlatego gdy musisz wyjść z domu, aby zrobić zakupy, pójść do pracy lub apteki, zachowuj odległość 2 metrów od ludzi. Dbasz nie tylko o siebie, ale także o osoby słabsze, które na co dzień zmagają się z innymi chorobami. Ich organizmy są osłabione, a zakażenie koronawirusem może zagrażać ich życiu.

kropelka żelu spada z dozownika
fot. pixabay

Żel antybakteryjny – krok po kroku

Płyny do dezynfekcji znikają bardzo szybko ze sklepowych półek i nie ma nawet najmniejszej szansy na to, aby zakupić po jednym żelu dla każdego członka rodziny, a co dopiero zrobić skromne zapasy. Z tego też powodu zachęcamy do wykonania żelu antybakteryjnego, który jest rekomendowany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Czego potrzebujesz?

  • 1/4 szklanki żelu aloesowego
  • 1-2 łyżki spirytusu
  • 30 kropli olejku z drzewka herbacianego
  • można także dodać 1/4 łyżeczki olejku z witaminą E, aby chronić skórę dłoni przed wysuszeniem

Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj i przelej je do pojemnika z dozownikiem. Zakłada się, że taki żel ma datę ważności od 2 do 3 miesięcy. Przed użyciem nie zapominaj o tym, aby dokładnie wstrząsnąć pojemnikiem.

Żel antybakteryjny – warto go używać?

Tak, dzięki niemu dbasz nie tylko o swoje dłonie, ale za pomocą żelu możesz przecierać także klamki, rączki torebki, klucze, portfel. Kiedy najlepiej go stosować? Jeśli jesteś w domu, najlepiej regularnie myć ręce mydłem. Natomiast żel sprawdzi się w sytuacji, gdy nie masz dostępu do bieżącej wody i do mydła właśnie. Ważne jest to, aby pod żadnym pozorem nie dotykać rękoma oczu. Jeśli się do nich dostanie, natychmiast przemyj wodą. Nie stosuj także na uszkodzoną i podrażniona skórę.

ręka wyciska żel dozownikiem
fot. pixabay

Pandemia koronawirusa jest realnym zagrożeniem. Nie ryzykuj! #zostanwdomu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here