Jak się ubrać na siłownię i co zabrać ze sobą

Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z siłownią, często nie wiedzą, czego mogą spodziewać się w takim miejscu i w jaki sposób przygotować się do ćwiczeń. Bardzo istotnym elementem, który wpływa przede wszystkim na nasze samopoczucie podczas treningu, a także komfort ćwiczeń jest odpowiednio dobrany strój. Jak więc ubrać się na siłownię i co dodatkowo ze sobą zabrać? Podpowiadamy.

Spis Treści

Jak ubrać się na siłownię na trening siłowy?

Ubiór na siłownię powinien być dopasowany do rodzaju treningu, jaki zamierzamy wykonać. W przypadku gdy zależy nam na poprawie wytrzymałości mięśni czy rozroście tkanki mięśniowej, wówczas zazwyczaj decydujemy się na wykonanie treningu siłowego. Do takich ćwiczeń najlepiej ubrać legginsy na siłownie oraz top lub koszulkę termoaktywną. Nie zapominajmy o tym, by do tego setu dobrać również obuwie sportowe.

Jak ubrać się na siłownię na trening cardio?

Jeżeli naszym celem jest zrzucenie zbędnych kilogramów i poprawa sylwetki, najczęściej na siłowni wykonujemy trening cardio. Podczas takich ćwiczeń najlepiej sprawdzają się legginsy do biegania, dopasowane topy i T-shirty. Warto zadbać również o odpowiednią bieliznę, która zapewni nam komfort podczas ćwiczeń. Biustonosz sportowy musi dobrze podtrzymywać piersi i zapobiegać powstawaniu odparzeń czy otarć. W przypadku treningu cardio bardzo istotne są również odpowiednie buty. Powinny właściwie utrzymywać stopy i zapewniać dobrą amortyzację.

Jak ubrać się na siłownię na zajęcia fitness?

Część osób nie korzysta z urządzeń, które znajdują się na siłowni, lecz bierze udział w zajęciach organizowanych przez takie placówki. W przypadku, kiedy więc wybieramy się na przykład na fitness czy pilates, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, aby nasz strój zapewniał nam komfort podczas takich ćwiczeń. Postawmy więc na legginsy z wysokim stanem które, nawet gdy będziemy się schylać lub wykonywać wykroki, pozostaną na swoim miejscu. Powinny być wykonane z rozciągliwego, nieprześwitującego materiału. Koszulka z kolei musi być dopasowana i dobrze odprowadzać wilgoć na zewnątrz.

Jak ubrać się na inny rodzaj zajęć?

Czasami w ramach karnetu na siłownię, możemy skorzystać również z innych typów zajęć, na przykład tenisa. Jeżeli więc wybieramy się na taki trening, możemy wybrać spódnice sportowe oraz tradycyjne T-shirty. Zwróćmy uwagę na dobór odpowiedniego obuwia, aby było ono wygodne i zapewniało nam właściwą amortyzację.

Co zabrać ze sobą na siłownię?

Na siłownię powinniśmy zabrać ze sobą torbę, w której należy umieścić koszulki do ćwiczeń, legginsy oraz buty sportowe. Bardzo istotnym elementem na siłowni jest też ręcznik używany w trakcie treningu. Jeżeli na miejscu zamierzamy brać prysznic, weźmy również jego drugi egzemplarz. Pozostałe przydatne podczas ćwiczeń gadżety to z pewnością słuchawki, smartwatch lub opaska sportowa, a także bidon z wodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here