Jak uzyskuje się zapachy perfum

Perfumy robione są z olejków zapachowych pozyskiwanych z produktów roślinnych, zwierzęcych lub tworzone syntetycznie.

Po zebraniu olejków zapachowych są one gotowe do zmieszania ze sobą zgodnie ze wzorem określonym przez mistrza w dziedzinie perfumiarstwa. Do opracowania specjalnej formuły zapachu może być potrzebnych nawet 800 różnych składników i kilka lat. Dobre perfumy są często postarzane przez kilka miesięcy, a nawet lat po zmieszaniu. Następnie trzeba ponownie przetestować perfumy, aby upewnić się, że określony zapach został osiągnięty.

Wysokiej jakości, trwałe męskie perfumy

Każde perfumy męskie mają trzy nuty zapachowe, a są to nuty górne lub głowy, nuty centralne lub serca oraz nuty bazy. Nutami głowy są cierpki lub cytrusowy zapach, nuty serca to zazwyczaj aromatyczne kwiaty, a nuty bazy to zapachy drzewne i można je mieszać w różnych proporcjach uzyskując tym samym aromat perfum. Ponieważ perfumy w dużej mierze zależą od zbiorów substancji roślinnych i dostępności produktów pochodzenia zwierzęcego, substancje używane do produkcji perfum często są odtwarzane syntetycznie. Tysiące kwiatów są potrzebne do uzyskania zaledwie 500 mililitrów olejków eterycznych, a jeśli zbiory w sezonie zostaną zniszczone przez chorobę lub niesprzyjającą pogodę, branża perfumeryjna może być zagrożona.

Ponadto konsystencja jest trudna do utrzymania w naturalnych olejach. Ten sam gatunek rośliny wyhodowanej na kilku różnych obszarach o nieco odmiennych warunkach wzrostu może nie dawać olejków o dokładnie takim samym zapachu. Po utworzeniu zapachu miesza się go z alkoholem. Ilość alkoholu w zapachu może się znacznie różnić. Większość dobrych perfum męskich składa się z około 10 do 20% olejków zapachowych rozpuszczonych w alkoholu i śladowej ilości wody. Woda kolońska zawiera około 3 do 5% olejku rozcieńczonego w 90% alkoholu, a woda stanowi około 10%. Woda toaletowa ma najmniejszą ilość olejku zapachowego, około 2 procent rozcieńczonego w 60-80% alkoholu i 20% wody.Tym samym męskie perfumy pachną nie tylko intensywnie, ale również najdłużej spośród wszystkich produktów nadających skórze piękny zapach. Nic dziwnego, że obecnie wielu panów wybiera perfumy zamiast wody kolońskiej czy toaletowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here