sposób na miękkie stopy
fot. Pixabay

Sposób na miękkie stopy nie istnieje? Ależ oczywiście, że istnieje i możesz go spokojnie wykonać w domu bez drogich wizyt u kosmetyczki. Co ciekawe, wystarczą produkty, które masz w domu. Dzięki nim zadbasz o tę część ciała i z chęcią będziesz chodzić w sandałkach i klapkach. Jaki sposób jest najlepszy? Ciężko było nam się zdecydować, dlatego wybraliśmy aż trzy!

Spis Treści

Dbaj o siebie w domu

Pielęgnacja w domu jest po pierwsze bardzo przyjemna, a po drugie nie trzeba wydawać dużo pieniędzy. Niektóre zabiegi wykonane we własnej łazience mogą przynieść więcej radości niż te wykonane w profesjonalnym salonie pod okiem specjalistów. Poza tym wiele kobiet wstydzi się swoich stóp i właśnie przez ich wygląd nie odwiedza kosmetyczek. Dziś jednak to się zmieni, bo poznasz sposoby, które są naprawdę skuteczne i niewymagające. Większość z nich to babcine sposoby, o których zwyczajnie się zapomniało… a szkoda!

Dlaczego stopy są suche?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Może to mieć związek z niewłaściwie dobranym obuwiem, cukrzycą, złą dietą, genetyką, niedoborem witamin czy otyłością. Oczywiście do każdego przypadku należy podejść indywidualnie i nie bagatelizować tego, jak zmienia się ciało. Zawsze zwracaj na to uwagę!

czarno-białe zdjęcie nóg i stóp kobiecych
fot. Pixabay

Sposób na miękkie stopy

Jak już wspomnieliśmy, podzielimy się z Wami trzema sposobami, które naszym zdaniem są najskuteczniejsze i faktycznie przynoszą ulgę. Szorstkie pięty odejdą w zapomnienie, a Ty będziesz częściej chciała wykonywać domowe SPA!

  1. Ciepła wodą z solą – odradza się stosowanie zwykłej soli kuchennej, ponieważ może jeszcze bardziej podrażniać naruszony naskórek. Najlepiej zakupić sól lecznicza, np. iwonicką albo bocheńską
  2. Mleko + soda oczyszczona – połączenie może nietypowe, ale potrafi zdziałać cuda. Najpierw podgrzej pół litra mleka, ale nie do wrzenia! Ciepłą ciecz wlej do miski, włóż stopy, a później nacieraj je sodą oczyszczoną, która działa jak pumeks. Po około 5 minutach zmyj całość ciepłą wodą
  3. Witamina A – można ją kupić pod postacią maści. Po umyciu i osuszeniu stóp wetrzyj w nie maść. Załóż skarpetki i idź spać
kobiece stopy z różowymi paznokciami stoją na czarnych kamieniach
fot. Pixabay

Nie zapominaj także o tym, jak ważny jest peeling do stóp. Nie musisz go kupować! Kosmetyki DIY są równie skuteczne, co te ze sklepowej półki. My szczególnie polecamy Peeling DIY z kawą i olejem kokosowym lub peeling solny z olejem rycynowym. Na koniec zmyj produkt i nie zapomnij o tym, jak ważne jest także nawilżanie skóry. Krem z mocznikiem sprawdzi się najlepiej. Jak często stosować peeling? Polecamy wykonywac go 1-2 w tygodniu, jeśli na ciele nie ma skaleczeń i pęcherzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here