Jak wybrać dobre rolki dziecięce

To nie są zabawki, ale produkty, które mocno wpływają na postawę dziecka i mogą obciążyć jego zdrowie, jeśli są źle dobrane. Rolki dla dzieci wybieraj rozważnie, dopasowując model do wieku i umiejętności dziecka. Ten sport ma wiele zalet, dlatego jakość produktów ma znaczenie. Szkoda, żeby maluch się zraził ciasną parą butów i trudnym zapięciem, bo ma szansę nie tylko na dobrą zabawę na świeżym powietrzu, ale także wzmocnienie sylwetki. Sprawdź, jak dobrze dopasować rolki dla dziecka.

Kupując rolki, zwróć uwagę na miękkość butów – to specjalne skarpety, które są umiejscowione w cholewie. Odpowiednia elastyczność materiału zapewnia ścisłe przyleganie do nogi i wpływa na bezpieczną i przyjemną jazdę. Chroni przed urazami i gwarantuje przepuszczalność powietrza. Jeśli szukasz sprawdzonych modeli, koniecznie sprawdź te wersje https://be-active.pl/pol_m_skating_Rolki_dzieciece-regulowane-254.html, a gdy kupujesz rolki dla początkującego malucha, zwróć uwagę także na miękkie i mniejsze kółka. Rolki powinny rosnąć ze stopą dziecka i być wielofunkcyjne.

Zanim kupisz dziecięce rolki

Sprzęt nie musi być najdroższy, jednak kilka cech wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Zwróć uwagę na:

  • odpowiednie dopasowanie – nigdy nie kupuj rolek na wyrost, bo dziecko w zbyt dużym modelu może nabawić się kontuzji; pamiętaj, że rozmiar butów może się znacząco różnić, dlatego zmierzenie długości stopy pozwala uzyskać konkretną wartość, pomocną w zakupie,
  • próbną jazdę – zanim dziecko wyprowadzisz na szeroką drogę, naucz go poruszania się na rolkach najpierw w domu; 5-10 minut codziennego chodzenia pomoże mu przyzwyczaić się do butów i nauczy utrzymywania równowagi,
  • zadbaj o postawę – ustawienie nóg powinno być w kształcie litery V – pięty blisko siebie, a palce odchylone na zewnątrz; przetestuj z dzieckiem takie ruchy, jak schylanie, wstawanie i skręcanie; maluch będzie się wtedy czuł bezpieczniej,
  • naucz dziecko hamowania – łatwiej jest się rozpędzić na rolkach niż bezpiecznie zahamować; przetestujcie tzw. technikę hamulca, a gdy dziecko nabędzie wprawy także hamowania poprzez odpowiednie układanie stóp i skręcanie,
  • nie zapominaj o ochronie – kask to podstawa, ale zaopatrz malucha także w ochraniacze na kolana i łokcie; to ważne, bo uczący się jazdy maluch jest szczególnie narażony na upadki.

Weź pod uwagę chęci dziecka, czy rzeczywiście chce ono jeździć na rolkach, czy może to tylko chwilowa moda? Nie wszystkie maluchy pociąga ten rodzaj sportu i nie wszystkie mają do niego predyspozycje. Jeśli jednak dziecko połknie bakcyla, zatraci się w tej pasji, dlatego start w tym sporcie jest kluczowy.

Co warto wziąć pod uwagę, kupując rolki dla dziecka?

Dziecięce rolki to sprzęt, który kupuje się na kilka sezonów, dlatego powinien mieć regulowaną długość pozwalającą dopasować 2-3 rozmiary, a to gwarantują tylko jakościowe produkty, które są niezawodne. Nadrzędną cechą jest wygoda, dlatego istotne jest wyprofilowanie buta, które musi mieć odpowiedni mechanizm dopasowania do stopy, gwarantujący jej stabilność. Rolki dla dzieci mogą mieć miękkie lub twarde. Korzystna wersja to rodzaj miękki, ponieważ zapewnia całkowitą wentylację stopy. W celu zapewnienia stabilności postaw na mocną, plastikową obudowę buta.  Zwróć uwagę, na to, z czego są wykonane kółka. Najlepszy jest kauczuk, bo gwarantuje cichą jazdę i większy komfort na nierównej powierzchni. Kauczukowe kółka są mocniejsze. Zrezygnuj z plastikowych wersji – są twarde, głośne i niestabilne na trudniejszym podłożu.

Dzieci na pierwszych lekcjach mają prawo się wywracać, ale nie powinny się zrażać. Jazda jest super zabawą, dlatego warto postawić na ten rodzaj sportu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here