Olej z pestek malin

Latem wzrasta zainteresowanie naturalnymi olejami i ich właściwościami. Co roku możemy też mówić o przynajmniej jednym odkryciu, które elektryzuje potencjalnych odbiorców. Na takie miano z pewnością zasługuje w tym roku olej z pestek malin, warto więc zapoznać się z możliwościami, jakie otwiera przed swoimi potencjalnymi użytkownikami.

Spis Treści

Olej z pestek malin – właściwości

Olej z pestek malin powstaje w rezultacie toczenia na zimno niewielkich pestek tego smacznego owocu. Najczęściej pojawia się w sprzedaży w postaci nierafinowanej, dość rzadka jest też praktyka jego filtrowania. To z pewnością doskonała wiadomość dla wszystkich tych osób, które chcą wykorzystywać go by dbać o swój wygląd. Brak filtracji oznacza przecież możliwość cieszenia się jego wszystkimi właściwościami.

Olej z pestek malin ma delikatny zapach (nie należy mylić oleju roślinnego z olejkiem eterycznym!). To jednak jego skład w największym stopniu przyczynia się do tego, że nie ma on sobie równych w letnich kosmetykach. Na uwagę zasługuje choćby to, że jest bogaty w wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Pozwala to na wzmocnienie naturalnej bariery hydrolipidowej skóry przy jednoczesnym zapewnieniu jej właściwego nawilżenia. Jakby tego było mało, olej z pestek malin spowalnia naturalne procesy rozkładu kolagenu. Ma też silne działanie antyoksydacyjne skutecznie chroniąc skórę przed szkodliwym wpływem wolnych rodników. Jeśli doda się do tego działanie antyseptyczne i przeciwbakteryjne, możemy liczyć na wyjątkową skuteczność. Więcej o zaletach oleju z pestek malin przeczytasz na blogu: https://zielonezycie.pl/olej-z-pestek-malin-jak-stosowac-w-pielegnacji-skory-i-wlosow/.

Olej z pestek malin – kto i jak powinien go stosować?

W przeciwieństwie do wielu innych olejów naturalnych, ten z pestek malin jest często opisywany jako uniwersalny. Co do zasady, może być wykorzystywany bez względu na to, z jakim rodzajem cery mamy do czynienia. Nie zapycha porów, bez obaw mogą więc sięgać po niego nawet te osoby, które borykają się z ograniczeniami, jakie generuje cera z niedoskonałościami. Trudno też o lepszy produkt przeznaczony do pielęgnowania cery wrażliwej i alergicznej.

Olej z pestek malin charakteryzuje się uniwersalnością także wtedy, gdy w grę wchodzi spektrum jego zastosowań. Przeważnie jest opisywany jako naturalny kosmetyk do pielęgnacji skóry twarzy, dekoltu i szyi. Z równym powodzeniem może być jednak stosowany na całe ciało, a także jako alternatywa dla innych olejków stosowanych do olejowania włosów. Jest składnikiem masek do włosów i twarzy oraz częstym dodatkiem tak do kremów, jak i do różnego rodzaju kosmetyków peelingujących. Warto się nim zainteresować także dlatego, że może chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Nie zastąpi klasycznych kosmetyków z filtrami, może jednak wzmacniać ich działanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here