Jak wybrać odpowiednią butelkę do karmienia

Jaką butelkę do karmienia zakupić – szklaną, plastikową a może w uniwersalnym rozmiarze? Niezależnie od przyczyny odstawienia od piersi, wybrany egzemplarz powinien zapewnić dziecku oraz jego rodzicom komfort i wygodę. Sprawdź, jakie butelki do karmienia noworodka oraz niemowlęcia sprawdzą się najlepiej i postaw na zdrowy rozwój maluszka.

Spis Treści

Jaka butelka do karmienia? To zależy!

Powitanie nowego członka rodziny na świecie to ważne wydarzenie w życiu obojga rodziców – nic dziwnego, że jeszcze przed porodem starasz się zakupić wszystkie najpotrzebniejsze meble, akcesoria i ubranka. Podczas kompletowania wyprawki warto postawić na produkty gwarantujące zdrowy i zrównoważony rozwój maluszka. Jednym z nich jest butelka do karmienia, która nie tylko powinna cieszyć wyglądem, ale także jakością.

Jak dobrać akcesorium do karmienia noworodka lub niemowlaka? Przede wszystkim poszukaj egzemplarza, który:

  • wykonano z wysokiej jakości materiałów – szkło butelki powinno być wytrzymałe i proste w czyszczeniu, a tworzywo sztuczne pozbawione BPA i odporne na zginanie;
  • posiada praktyczną miarkę z mililitrami – dzięki niej z łatwością odmierzysz ilość potrzebnego pokarmu dla dziecka i unikniesz np. przekarmiania malucha;
  • jest wyposażony w system antykolkowy – zapobiegnie połykaniu powietrza i tym samym pojawianiu się kolek czy innych dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Jakie butelki do karmienia noworodka i niemowlaka sprawdzą się najlepiej? Ich rozmiar warto uzależnić przede wszystkim od wieku dziecka – im starsza pociecha, tym więcej pokarmu potrzebuje. Kolejnymi kryteriami są waga oraz poręczność – akcesorium nie może być ciężkie i powinno dopasować się do dłoni rodzica.

Chcesz dowiedzieć się więcej o butelkach i smoczkach dla dzieci? Sprawdź: https://www.philips.pl/c-e/blog/matka-i-dziecko/karmienie/poradnik-dla-zabieganej-mamy-wybor-najlepszej-butelki-i-smoczka-dla-dziecka.html

Najlepsza butelka do karmienia noworodka – zwróć uwagę na smoczek

Niezależnie od tego, czy chcesz wrócić do pracy i zamierzasz odciągać pokarm, czy z przyczyn naturalnych zrezygnowałaś z przystawiania dziecka do piersi, butelka do karmienia noworodka lub niemowlęcia powinna posiadać dostosowany do maluszka smoczek. Odpowiedni model powinien:

  • nie zaburzać odruchu ssania dziecka;
  • naśladować kształtem i fakturą brodawkę sutkową kobiety;
  • mieć dostosowaną przepustowość do wieku pociechy;
  • posiadać zaworek antykolkowy.

Przepustowość, czyli szybkość przepływania mleka, należy dobierać zgodnie z wiekiem bobasa. Jeżeli w Twoim domu zjawił się noworodek, postaw na modele o wolnym wypływie, a w przypadku kilkumiesięcznego urwisa – o dużej drożności.

Butelka dla noworodka i niemowlaka – dlaczego warto?

Karmienie piersią nie tylko służy zaspokajaniu głodu dziecka, ale także pielęgnuje Twoją relację z maluszkiem. Niekiedy jest ono niemożliwe lub utrudnione, dlatego warto przyzwyczajać dziecko do butelki. Dzięki temu będziesz mogła zaangażować w podawanie pokarmu także innych członków rodziny, zyskując odrobinę czasu dla siebie.

Odciąganie pokarmu za pomocą laktatora i karmienie butelką ma jeszcze jedną, istotną zaletę – z ich użyciem pozbędziesz się nadmiaru mleka w piersiach, które niekiedy jest źródłem bólu i złego samopoczucia. Zebrane pożywienie możesz zamrozić w specjalnych woreczkach i pojemniczkach lub od razu podać dziecku.

Jeżeli poszukujesz akcesoriów dla noworodków i niemowląt, sprawdź butelki Philips Avent, które dostosujesz zgodnie z wiekiem i potrzebami pociechy. Ich smoczki przypominają pierś mamy, zapobiegają zapadaniu się i posiadają wbudowane systemy antykolkowe, dzięki którym maluch nie będzie zmagał się z męczącymi dolegliwościami układu pokarmowego. Co więcej – są ergonomiczne, wygodne w czyszczeniu i pozbawione BPA. Sprawdź, jaka butelka Philips Avent sprawdzi się w przypadku Twojego maluszka i zapewnij mu zdrowy rozwój: https://www.philips.pl/c-m-mo/butelki-i-smoczki-dla-niemowlat

 

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here