Niezbędne elementy wyposażenia małej łazienki

Standardowy metraż łazienek w polskim budownictwie wynosi kilka metrów. Pomieszczenia tego typu, mające po kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt metrów to wyjątki, które projektowane są najczęściej w domach jedno oraz wielorodzinnych. W związku z niewielkim metrażem większości łazienek, ich odpowiednie urządzenie oraz aranżacja niezbędnych elementów, to nie lada wyzwanie. Do standardowego wyposażenia takiego pokoju należy przeważnie: prysznic lub wanna, umywalka, toaleta, różnej wielkości szafki, a często również pralka. Sprawdź, w jaki sposób urządzić niewielką łazienkę, tak aby była jednocześnie estetyczna oraz użytkowa. 

Spis Treści

Jak urządzić niewielką łazienkę?

Mała łazienka nie musi być synonimem niepraktyczności oraz dezorganizacji. Producenci, tacy jak Ferro, już od wielu lat mają w swoich ofertach dobrze zaprojektowane rozwiązania, które pomagają w jak najlepszym wykorzystaniu każdego metra sześciennego pokoju. Czym się kierować podczas aranżacji łazienki? Jakich produktów nie może zabraknąć w tego typu pomieszczeniu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym praktycznym poradniku!

Wykorzystanie rozkładu pomieszczenia

Jeśli jesteś na etapie wykańczania swojego domu lub masz możliwość wprowadzenia drobnych modyfikacji w wynajmowanym mieszkaniu, weź pod uwagę komfort podczas korzystania z urządzeń sanitarnych. Przykładowo wolna przestrzeń wokół deski sedesowej powinna wynosić 60 cm na 60 cm. Takie wartości zapewniają bezproblemowe czyszczenie wspomnianej powierzchni. 

Ceramika sanitarna

Dobrze dobrana ceramika sanitarna to podstawa odpowiednio zaprojektowanej łazienki. Producenci od lat dopracowują modele, które bez problemu wpasowują się w pomieszczenia wyróżniające się ze względu na swój niewielki metraż. W sklepach stacjonarnych oraz internetowych znajdziesz rozwiązania podwieszane i charakteryzujące się mniejszymi wymiarami niż standardowe produkty. Dzięki tego typu modelom zaoszczędzisz sporo miejsca, które bez problemu przeznaczysz na przechowywanie różnych drobiazgów oraz środków czystości.

Armatura łazienkowa Ferro

Niezwykle ważną kwestią jest również armatura łazienkowa dopasowana do metrażu i charakterystyki danej łazienki. Przykładowo, jeśli w pomieszczeniu tego typu znajduje się wąska i mała umywalka, lepiej dobrać do niej dobrze wyprofilowaną baterię o krótkiej wylewce. Wtedy unikniesz nadmiernego wylewania się wody poza krawędzie umywalki. Nie można również zapomnieć o baterii natryskowej – wyjątkowo eleganckim i designerskim rozwiązaniem są baterie podtynkowe. Wiele modeli znajdziesz u najbardziej popularnych producentów, takich jak np. Ferro. Tego typu produkty cechują się widoczną jedynie głowicą natryskową, uchwytem i rozetą. Reszta instalacji jest schowana pod ścienną wnęką.

Szafki oraz inne praktyczne przedmioty

Szafka, która składa się z kilku półek to wybawienie dla posiadaczy niewielkich łazienek. W tego typu schowku umieścisz kosmetyki, środki do czyszczenia, papier toaletowy oraz wiele innych podstawowych produktów. Szafkę najlepiej umieścić bezpośrednio nad lub pod umywalką. W sklepach znajdziesz wiele gotowych kompletów, które sprawią, że Twoja łazienka nie tylko stanie się bardziej uporządkowana, ale również będzie prezentować się spójnie i estetycznie.

Razem ze schowkiem warto się zaopatrzyć w kilka, różnej wielkości pojemników. Pozwolą one utrzymać czystość w szafce i ułatwią również jej czyszczenie – szybciej i łatwiej wyjmiesz kilka pojemników niż kilkadziesiąt pojedynczych produktów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here