Jak zadbać o psa z alergią pokarmową

Z alergią pokarmową zmaga się wiele czworonogów. W tym poradniku przeczytasz, jak rozpoznać problem oraz w jaki sposób można pomóc psu. Oto kilka sprawdzonych wskazówek, które warto wdrożyć, aby Twój pupil mógł ponownie cieszyć się komfortem życia.

Czym jest alergia pokarmowa?

Alergia pokarmowa jest reakcją immunologiczną, która powoduje różnego rodzaju objawy. Mogą pojawić się: świąd skóry, łojotok, ropne zapalenie skóry, a także objawy związane
z układem pokarmowym. U psów z alergią niekiedy występują biegunki czy wymioty. Mowa tu jednak o powtarzających się objawach, a nie pojedynczych przypadkach, gdyż podobne symptomy często dotyczą niestrawności. Jednak w przypadku podejrzenia alergii należy jak najszybciej skontaktować się z weterynarzem, który zapewni wsparcie lub spróbować wyeliminować podejrzany składnik z diety.

Co może uczulać psa?

Wiele składników, które psy spożywają na co dzień, może wywołać reakcję alergiczną. Bardzo często przyczyną bywa mięso z kurczaka, mleko, wołowina, jajka czy zboża. Przy czym warto podkreślić, że badania na ten temat mają regionalny charakter i związane są z tym, co psy w danym regionie jedzą najczęściej. Trudno więc jednoznacznie określić, jak wysoki jest potencjał alergiczny poszczególnych produktów, dlatego warto z dużą rozwagą planować dietę i obserwować, czy pupila nie dręczą niepokojące symptomy.

Jak rozpoznać alergię u psa?

Sprawdzoną metodą na rozpoznanie alergii u czworonoga jest dieta eliminacyjna. Jeżeli podejrzewasz, że pies jest uczulony na dany składnik, możesz go wyeliminować z diety i sprawdzić, czy objawy ustały. Należy jednak stale obserwować pupila, a szczególnie zwrócić uwagę na ewentualne reakcje dermatologiczne. Pamiętaj, że taką dietę należy stosować przez 2-3 miesiące, aby upewnić się, że przyniosła ona oczekiwany efekt. 

Warto również skonsultować się z weterynarzem, który udzieli wielu praktycznych wskazówek i podpowie, jaką karmę należy stosować. Wówczas dobrze jest odwiedzić sprawdzony punkt sprzedaży specjalistycznych karm, a najlepiej wybrać internetowy sklep zoologiczny – Zoona. Kupisz tu sprawdzone produkty dla psów z alergią oraz wieloma innymi dolegliwościami.

Wybieraj karmy uznanych producentów

Weterynarze zgodnie podkreślają, że karmy wysokiej jakości mają bardzo duży wpływ na zdrowie psa. Właśnie dlatego warto wybierać produkty renomowanych marek, które cieszą się uznaniem wśród specjalistów oraz właścicieli czworonogów. Asortyment produktów dostępnych w sklepie internetowym Zoona jest bardzo bogaty. Dzięki temu z łatwością wybierzesz idealną karmą dla Twojego zwierzaka.

Pamiętaj jednak, że zmiana diety może być dla psa dużym wyzwaniem. Ponadto nie każda karma będzie dostosowana do potrzeb pupila. Właśnie dlatego zmiany należy zawsze konsultować z weterynarzem. Dzięki temu uzyskasz pewność, że sięgasz po najlepsze rozwiązanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here