Jak nakładać bronzer
fot. Pexels

Jak nakładać bronzer, aby twarz wyglądała na szczupłą i lekko opaloną? Co jest ważne w tej technice i na co zwracać uwagę? Bronzer to kosmetyk, który powinien być w kosmetyczce każdej kobiety. Nie tylko wykonturuje twarz, nada jej lekkiej opalenizny, ale uratuje gdy zapomniałaś cieni do powiek, kredki do brwi czy do ust. To kosmetyk wielozadaniowy!

Spis Treści

Do czego używać bronzera?

Oczywiście głównym zadaniem bronzera jest konturowanie twarzy, ale jak już wspomnieliśmy na początku, może uratować Cię z opresji, gdy do swojej podręcznej kosmetyczki zapomniałaś włożyć cieni do powiek. Gdy cienki pędzelek zmoczysz w wodzie i delikatnie nabierzesz nim bronzer, możesz także podkreślić brwi. Obok rozświetlacza i różu do policzków to kosmetyk, który powinna mieć każda z nas. Istne dobro luksusowe!

bronzer otwarty na pomarańczowym tle
fot. Pexels

Co jest ważne w konturowaniu twarzy?

Najważniejsze jest to, jaki masz kształt twarzy i co chcesz w niej podkreślić, a co chciałabyś ukryć. Za pomocą bronzera możesz wyszczuplić twarz, podnieść kości policzkowe lub zmniejszyć policzki. Idealnie sprawdzi się także do konturowania nosa i linii żuchwy.

Ważne jest także to, aby dopasować make-up do okazji. Inaczej umalujesz się, gdy zależy Ci na naturalnym looku, a jeszcze inaczej, gdy ma to być makijaż wieczorowy czy makijaż ślubny. Istotne jest także to, aby odpowiednio dobrać kolor bronzera do typu urody.

Jak nakładać bronzer?

Zanim przystąpisz do nakładania produktu, nie zapominaj o tym, aby nie przesadzić z ilością kosmetyku. Lepiej nałożyć mniej, aby później móc dołożyć niż ścierać z twarzy brozner tuż przed wielkim wyjściem. Jeśli zależy Ci na wyszczupleniu twarzy, nałóż bronzer na czoło tuż przy linii włosów na całej długości.

Następnie nałóż bronzer na skroniach, dzięki czemu czoło będzie wydawać się jeszcze mniejsze. Przejdź do policzków, czyli do najważniejszego miejsca na twarzy, gdzie odpowiednio nałożony bronzer jest w stanie zdziałać cuda. Nakładaj go tuż pod kośćmi policzkowymi, dzięki czemu będziesz wyglądać szczuplej.

brązowe cienie ułożone obok siebie
fot. Pexels

Czym nakładać bronzer?

Najlepiej zaopatrzyć się w specjalnie przeznaczony do tego pędzel. Wygląda on zupełnie inaczej niż te wszystkie znane Wam akcesoria. Odpowiednio ścięty pozwala na to, aby precyzyjnie wykonywać ruchy. Odradza się stosowanie do tego celu gąbki do makijażu, która jest za duża, ale świetnie może sprawdzić się przy rozcieraniu granicy między bronzerem a różem do policzków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here