Jak zadbać o skórę z przebarwieniami

Przebarwienia skóry mogą pojawić się w każdym wieku i zawsze są powodem do zmartwień oraz poszukiwania środków zaradczych, które pomogą je zminimalizować lub zatuszować. Każdy, kto kiedykolwiek borykał się z tym problemem, na pewno zdaje sobie sprawę, że może on prowadzić do obniżenia poczucia własnej wartości i poważnego niezadowolenia ze swojego wyglądu. Na szczęście istnieją preparaty, które pomogą z nim walczyć.

Delikatne złuszczanie w celu pobudzenia regeneracji naskórka

Osoby, które borykają się z przebarwieniami, powinny pamiętać o regularnym stosowaniu preparatów złuszczających, najlepiej wzbogaconych o naturalne kwasy AHA. Są to substancje, które łagodnie oddziałują na naskórek, powodując rozluźnianie połączeń międzykomórkowych, które w nim występują. Dzięki temu sprawiają, że szybciej usuwane są obumarłe komórki naskórka.

Jednocześnie kwasy AHA mają właściwości pobudzające, które sprawiają, że stymulowane są cytokiny, które odpowiedzialne są za aktywację fibroblastów. Są to komórki znajdujące się w skórze właściwej, które produkują kolagen i elastynę, czyli dwa ważne składniki skóry. Dzięki temu ulega ona regeneracji, zostaje wzmocniona i ujędrniona.

Wybierając dla siebie preparaty złuszczające z kwasami AHA, warto sięgnąć po takie, które zawierają w sobie kwas z hibiskusa, który odpowiada za stymulację skóry do produkcji melaniny. Ten składnik niezbędny jest do prawidłowej pigmentacji skóry i przyczynia się do usunięcia przebarwień.

Świetnym przykładem preparatu, który spełnia wszystkie powyższe wymagania, jest bioaktywny tonik mikrozłuszczający Alkemie Nature’s Treasure AHA, AHA – I like it, dostępny na stronie sohoglam.pl. Jego dodatkową zaletą jest zapewnienie odpowiedniego nawilżenia cery.

Krem rozświetlający

Borykające się z przebarwieniami osoby każdego dnia starają się je jak najlepiej zamaskować. W tym celu wykorzystać można preparaty rozświetlające, takie jak krem GEORGANIC Goat Milk Brightening Cream, którego składniki aktywne rozpuszczone są w kozim mleku. Jest ono nie tylko ich nośnikiem, ale również źródłem witamin, minerałów i sposobem na zdrowe, naturalne natłuszczenie i nawilżenie skóry. Znajdujące się w nim niacyna i arbutyna działają intensywnie rozjaśniająco i pozwalają na szybkie rozjaśnienie przebarwień.

Odżywcza maseczka

Trzecim przykładem wybranego przez nas kosmetyku, który pomoże osobom cierpiącym z powodu przebarwień skóry, jest maseczka o właściwościach odżywczych i rozjaśniających. Doskonale sprawdzi się w tym przypadku kosmetyk z witaminą C, która ma właściwości rozjaśniające i antyoksydujące. Dzięki niej skóra jest zdrowsza, jaśniejsza i bardziej promienna. Witamina C pozytywnie wpływa także na naczynia włosowate znajdujące się w skórze, powodując ich wzmocnienie i zapobiegając rozszerzaniu oraz pękaniu.

W połączeniu z innymi składnikami odżywczymi sprawi, że cera stanie się gładka, dobrze nawilżona i pełna blasku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here