jacht

Żeglarstwo to hobby dla osób w każdym wieku, dlatego niejeden rodzic stara się zachęcić do niego swoje dzieci. Najmłodsi uwielbiają przygody i podróże, dlatego zazwyczaj nie mają nic przeciwko podróży jachtem. Jednak nawet najprzyjemniejszy letni wypoczynek i zabawa w piratów powinny być nadzorowane, aby każdy mały żeglarz był w pełni bezpieczny. Podpowiadamy, jak zadbać o tę niezwykle ważną kwestię.

Buty zawsze na nogach!

Chociaż na filmach często oglądamy dzieci i dorosłych, którzy poruszają się po pokładzie statku boso, nie powinniśmy przekładać tego na nasze własne zachowanie. Niezależnie od wieku, każdy żeglarz powinien zawsze mieć na sobie obuwie. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci, które chętnie się go pozbywają i biegają, nie bacząc na niebezpieczeństwa, które im przy tym grożą. Dlatego cała odpowiedzialność za obuwie spada na rodziców, do czego powinni przywiązywać ogromną wagę.

Mówiąc o butach, warto pamiętać także, iż powinny one zostać kupione specjalnie na jacht: dzięki temu będą nie tylko wygodne, ale również antypoślizgowe. Specjalna podeszwa sprawi, że nawet, jeśli pokład zacznie być lekko wilgotny, każdy podróżnik będzie na nim bezpieczniejszy niż w zwykłych butach.

Kamizelka ratunkowa

Większość dzieci uwielbia bawić się na pokładzie, ale także oglądać, co robią starsi członkowie załogi. Dla niejednego malucha wspaniałym przeżyciem jest także pomoc w różnych pokładowych pracach, czasem nawet tych najzwyklejszych. Jednak ciekawość dziecka nierzadko może też doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji, dlatego bez względu na sytuację, powinno ono posiadać kapok.

Wybierają kamizelkę ratunkową dla malucha, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej dobre dopasowanie do jego ciała. Dzięki temu dziecko będzie zarówno dobrze chronione, jak również poczuje się wygodnie. Nie bez znaczenia może być także kolorystyka kamizelki ratunkowej. Aby maluch chętniej z niej korzystał, można wybrać taką, która bardziej przypada mu do gustu, co na pewno zmniejszy jego chęć do zdjęcia dodatkowego “balastu”.

Szelki bezpieczeństwa

Niezwykle ważnym elementem wyposażenia statku na którym przebywają najmłodsi, mogą być specjalnie dla nich przeznaczone szelki asekuracyjne. Dzięki temu, iż pozwalają one na przypięcie malucha za pomocą pasa do konstrukcji statku, dodatkowo zabezpieczą go przed ewentualnym wypadnięciem za burtę. W efekcie sprawią, że niezależnie od wydarzeń na pokładzie, dziecko zawsze będzie dobrze asekurowane, co pozwoli rodzicom na skoncentrowanie się także na innych zadaniach.

Szelki bezpieczeństwa, jak również specjalnie dopasowane do nich pasy, można znaleźć pod adresem https://www.szopeneria.pl/pl/c/Szelki-asekuracyjne/210. Model junior przewiduje obciążenie nawet do 50 kg, dzięki czemu również starsze pociechy czy nawet nastolatkowie mogą skorzystać z tego rozwiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here