Jak zostać rekruterem i cieszyć się z wysokich zarobków?

0
594

Marzysz o karierze rekrutera? Wszystko przed Tobą! W tym poradniku przeczytasz, czym charakteryzuje się ten zawód i jak zdobyć wymarzoną pracę. Poznaj szczegółowe informacje!

Jak wygląda praca rekrutera?

Na specjalistę do spraw rekrutacji czeka wiele obowiązków. Do tych najważniejszych należy zaspakajanie potrzeb przedsiębiorstwa w zakresie zasobów ludzkich. W praktyce oznacza to prowadzenie rekrutacji, selekcję kandydatów, a także redagowanie ogłoszeń o pracę. To bardzo odpowiedzialna praca, gdyż niewłaściwie napisane ogłoszenie może przyczynić się do olbrzymich strat, gdy wymarzony kandydat znajdzie inną pracę. 

Warto zaznaczyć, że w Polsce trudno znaleźć kierunek studiów, który w 100% przygotuje Cię do zawodu rekrutera. Praca obejmuje zagadnienia związane z biznesem, psychologią, marketingiem, zarządzaniem zasobami ludzkimi czy socjologią. Ponadto każdy specjalista powinien znać specyfikę firmy, w której pracuje i umieć odpowiedzieć na pytania zadawane przez kandydatów. 

Oznacza to, że idealny rekruter powinien wyróżniać się wszechstronnymi umiejętnościami. Jednak można się ich nauczyć nawet bez studiów. Idealnym rozwiązaniem będzie kurs przygotowany przez platformę EY Academy of Business. Wystarczy odwiedzić stronę https://www.academyofbusiness.pl/szkolenia-otwarte/ i wybrać Akademię Rekrutacji.

Czego nauczysz się na kursie?

Kurs przeznaczony jest zarówno dla przyszłych rekruterów, jak i pracowników firm, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności. Specjalistyczne szkolenie pozwoli Ci rozwinąć zdolności związane z projektowaniem i prowadzeniem procesu rekrutacyjnego, a także opracowaniem wywiady standaryzowanego i behawioralnego. Ponadto na kursie poznasz szeroką bazę pytań, które pomogą ocenić kompetencje oraz motywację kandydata. 

Szkolenie Akademii Rekrutacji EY Academy of Business obejmuje trzy moduły, a każdy z nich realizowany jest pod okiem doświadczonych trenerów. To doskonała wiadomość dla wszystkich osób, które pragną rozwijać umiejętności i zdobyć wymarzoną pracę. Warto nadmienić, że dziś bardzo wiele firm szuka specjalistów ds. rekrutacji, a zarobki bywają nad wyraz atrakcyjne. 

Dlaczego warto zostać rekruterem?

Praca rekrutera może być niezwykle interesująca. To doskonała propozycja dla osób, które uwielbiają rozmawiać z ludźmi, a zarazem mogą wykazać się dużą odpowiedzialnością. Ponadto znajomość rozwiązań z zakresu HR pozwoli Ci pracować w wielu różnych firmach. Mowa tu zarówno o niewielkich przedsiębiorstwach, jak i rynkowych gigantach.

Kolejnym atutem tej pracy jest różnorodność. Trudno tu narzekać na nudę, gdyż rekruterzy stale poznają nowe osoby, a także biorą udział w przygotowywaniu strategii rekrutacyjnej firmy. Ponadto to właśnie praca rekrutera ma istotny wpływ na wyniki firmy, więc nie dziwią coraz wyższe zarobki. Wszystko to sprawia, że tak wiele osób zastanawia się nad karierą w branży HR, jednak o zatrudnieniu może zadecydować ukończenie profesjonalnego szkolenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here