Kiedy warto skorzystać z rękawiczek jednowazowych

Rękawiczki jednorazowe to produkt, który najczęściej kojarzy nam się z miejscami takimi jak szpitale, czy wszelkiego rodzaju lokale gastronomiczne. Są to miejsca, w których konieczne są sterylne i maksymalnie higieniczne warunki pracy w celu dbania zdrowie swoje i innych. Od czasu rozpoczęcia pandemii rękawiczki jednorazowe stały się produktem, który zdecydowanie zyskał na popularności, a dziś możemy znaleźć je w prawie każdym polskim domu. Dlaczego warto z nich korzystać i do jakich czynności mogą okazać się potrzebne?

Spis Treści

Ochrona przed drobnoustrojami

Odkąd w szpitalach zaczęto używać rękawiczek jednorazowych, śmiertelność pacjentów, którzy mogli zarażać drobnoustrojami znacznie spadła. Dziś nie wyobrażamy sobie lekarza bez rękawiczek na swoich dłoniach, a co więcej cały personel pracowniczy w szpitalach i innych tego typu placówkach, jest w nie wyposażony. Dzięki temu, że zapewniają nam one skuteczną ochronę przed różnego rodzaju zarazkami, możemy korzystać z nich również we własnym domu. Będzie to dobre rozwiązanie w przypadku opieki nad osobą chorą, przewijania dzieci, czy opatrywania skaleczeń. Dodatkowo świetnie sprawdzą się przy wykonywaniu wszelkiego rodzaju zabiegów kosmetycznych, ponieważ zagwarantują nam pełną ochronę i bezpieczeństwo, a także pozwolą wykonać taki zabieg w sterylnych warunkach. Rękawiczki jednorazowe znajdą swoje zastosowanie również przy wykonywaniu codziennych czynności domowych, takich jak: krojenie mięsa, obieranie warzyw, wycieranie kurzu, czy sprzątanie toalety.

Jakie rękawiczki wybrać?

Na rynku dostępne są różne rodzaje rękawiczek jednorazowych, a ich wybór zależy głównie od naszych własnych preferencji, a także celu ich przeznaczenia. Jedną z najpopularniejszych opcji są rękawiczki lateksowe, które dzięki swojej niezwykłej trwałości genialnie sprawdzą się przy każdego rodzaju czynnościach. Nie powinny być jednak używane przez osoby, które mają uczulenie na lateks. Rękawiczki nitrylowe nie wywołują uczuleń, jednak są one odrobinę mniej trwałe niż poprzednie. Rękawiczki winylowe natomiast, charakteryzują się bardzo dużą trwałością, jednak muszą one być dokładnie dobrane pod względem rozmiaru, ponieważ nie są tak elastyczne. Ostatnim rodzajem są rękawiczki foliowe, które genialnie sprawdzą się w branży gastronomicznej, fryzjerskiej, czy kosmetycznej. Wszystkie rodzaje rękawiczek jednorazowych możemy znaleźć na stronie internetowej https://czystyszop.pl/13-rekawiczki, gdzie z pewnością znajdziemy odpowiedni model dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here