Z jakiego materiału walizkę wybrać

Wybór materiału, z jakiego wykonana została walizka podróżna, to dość istotna kwestia. Parametry poszczególnych tworzyw mogą nadać jej różne właściwości oraz wpływać istotnie na wagę. Poznaj główne różnice pomiędzy ABS, poliwęglanem, polipropylenem i nylonem.

Zbliżający się wielkimi krokami wyjazd sprawia, że twoje serce zaczyna mocniej bić? Jeśli do tej pory nie wybrałeś odpowiedniej walizki, nie martw się. Ten artykuł podpowie ci, jaki materiał najlepiej nadaje się do tego rodzaju przedmiotów. Wybierz niezawodny, wodoodporny i trwały model, a z pewnością jeszcze nie raz z niego skorzystasz!

Z jakiego materiału walizkę wybrać? ABS – jego wady i zalety

Często spotykanym materiałem używanym do produkcji akcesoriów podróżnych jest polimer znany pod nazwą ABS. Wykorzystanie ABS-u gwarantuje stosunkowo niską cenę i dość dobre parametry – nawet duże walizki charakteryzują się niezbyt dużą wagą. Minusem jest mała elastyczność, dlatego podczas pakowania musisz zachować umiar i pamiętać o tym, żeby bagaż był optymalnie rozłożony i amortyzował ewentualne uderzenia, gdyż pod wpływem nacisku od środka materiał może ulec uszkodzeniu. Wybierając walizkę z ABS-u, musisz się też liczyć z tym, że zewnętrzna warstwa jest podatna na zarysowania.

Walizka miękka czy twarda – nowoczesne tworzywa sztuczne

Poliwęglan, podobnie jak ABS, to dość twardy materiał. Dobrze zabezpieczy zawartość walizki i zabezpieczy ją przed uszkodzeniem. W odróżnieniu od poprzednio opisanego tworzywa poliwęglan charakteryzuje się lepszą elastycznością. Uderzony odkształci się, a następnie z dużym prawdopodobieństwem wróci do swojej oryginalnej formy. Pewnym minusem jest wysoka cena wyrobów wykonanych z tego tworzywa sztucznego. Pamiętaj jednak, że płacisz za jakość i trwałość, co w tym przypadku zdecydowanie jest rozsądnym wyborem.

Polipropylenowa skorupa walizki gwarantuje twardość i dużą odporność na uderzenia. Takie tworzywo jest trwałe w warunkach wysokiej temperatury i wilgotności powietrza. Cenowo plasują się mniej więcej pośrodku, więc zakup takiego opakowania na bagaż będzie dobrym kompromisem uwzględniającym wysoką jakość oraz umiarkowany koszt.

Walizki wykonane z nylonu i poliestru odznaczają się dość dobrą trwałością. Z uwagi na to, że materiał ten jest elastyczny, charakteryzuje się dużą pakownością. Nie mniej jednak wykorzystanie miękkiego materiału powoduje pewną podatność na rozcięcia i rozdarcia. Walizki takie są wygodne w pakowaniu i lekkie, często też wyposażone są w dodatkowe kieszenie, które ułatwiają optymalne rozmieszczenie bagażu.

Dobra i trwała walizka – jaki materiał wybrać?

Znasz już podstawowe zalety i wady najczęściej spotykanych materiałów, których używa się do produkcji walizek podróżnych. Gdy zastanawiasz się, jaki materiał walizki będzie optymalny dla ciebie, weź pod uwagę środek transportu, który wybierasz najczęściej i sposób, w jaki będziesz się przemieszczać na miejscu docelowym. Waga, rozmiary, trwałość i wygoda to najważniejsze cechy charakterystyczne, na które ma wpływ tworzywo, z jakiego wykonano walizkę.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here