Laser HIFU – co warto wiedzieć przed zabiegiem?

0
625

HIFU to skrót od angielskiej nazwyhigh-intensity focused ultrasound, co można przetłumaczyć jako skupiona wiązka fal ultradźwiękowych o dużym zasięgu. Laser Hifu to nowoczesny, niezwykle kosztowny zabieg medycyny estetycznej, mający szerokie zastosowanie w luksusowych salonach kosmetycznych na całym świecie. Cena idzie jednak w parze z najwyższą jakością przeprowadzanych korekt, jak również zadowoleniem klientek. Jest to zabieg niechirurgiczny, wykorzystujący ultradźwięki, a więczupełnie bezbolesny. Również ryzyko pojawienia się jakichkolwiek powikłań praktycznie nie istnieje.

  1. Właściwości i zastosowanie lasera Hifu
  2. Zabieg HIFU stref intymnych – czy warto?

Zabiegi medycyny estetycznej już od kilku lat cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród kobiet, ale coraz częściej także mężczyzn. W dalszej części tekstu przedstawiono sposób działania oraz zastosowanie lasera Hifu, a także omówiono jego skuteczność w zabiegach stref intymnych.

Właściwości i zastosowanie lasera Hifu

Laser HIFU wykorzystuje dwa zjawiska: termiczne, kiedy tkanka pochłania ultradźwięki, następuje wzrost temperatury i dochodzi do jej koagulacji, a także mechaniczne, które polega na wytwarzaniu wewnątrz komórki pęcherzyków gazu, przez co wzrasta ciśnienie, niszczące jej strukturę.

Najbardziej powszechne zabiegi z wykorzystaniem lasera HIFU obejmują skórę twarzy oraz szyi. Panie chętnie decydują się na wygładzenie, zagęszczenie oraz ujędrnienie swojej skóry, a także redukcję zmarszczek palacza i kurzych łapek, redukcję blizn i rozstępów, odmłodzenie owalu twarzy i opóźnienie procesów starzenia. Ultradźwięki powodują zwiększenie produkcji włókien kolagenowych oraz elastyny.

Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi laserem Hifu w ginekologii, do zmniejszania tkanki tłuszczowej, modelowania sylwetki, likwidowania blizn i rozstępów, a także poprawy kondycji skóry w okolicach talii, pośladków, piersi, uda i ramion.

Zabieg HIFU stref intymnych – czy warto?

Nowoczesna medycyna estetyczna wykorzystuje laser Hifu głównie do zabiegów odmładzających na ciało i twarz. Ultradźwięki korzystnie wpływają również na regenerację i ujędrnianie miejsc intymnych. Z tego rozwiązania korzystają najczęściej kobiety, które chcą wyleczyć wysiłkowe nietrzymanie moczu, poprawić jakość swojego życia seksualnego, uelastycznić wnętrze pochwy i wargi sromowe, a także dokonać rewitalizacji poporodowej w przypadku zespołu rozluźnionej pochwy. Zabieg laserem Hifu stref intymnych stymuluje produkcję włókien kolagenowych w zwiotczałych i starzejących się tkankach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here