Problemy z łysieniem. Jak można im zapobiec?

0
836

Włosy są niewątpliwym atutem każdego człowieka. Piękna, zdrowa, zadbana i wystylizowana fryzura jest obecnie mocno promowana i sprawia, że człowiek czuje się pewniej i lepiej. Co jednak dzieje się, kiedy sytuacja jest odwrotna? A przede wszystkim, co można zrobić, aby zapobiec negatywnym skutkom łysienia?

Jak rozpoznać nadmierne wypadanie włosów?

Aby cieszyć się pięknymi, bujnymi włosami stosujemy różnorodne odżywki, maski, ampułki i preparaty, a nawet suplementy diety, które mają stymulować ich wzrost i siłę. Czasami jednak wszystkie te sposoby zdają się nie działać. Ilość włosów, które „sypią” się z głowy nieustannie wzrasta. Wówczas niejedna osoba zadaje sobie na pewno pytanie ile włosów wypada dziennie

Czy mają już powody do zmartwień, czy jeszcze nie?

Według specjalistów, przeciętnemu człowiekowi wypada dziennie około 100 włosów. Liczba, która powinna nas już zaniepokoić, to utrata więcej, niż 200 włosów dziennie. Warto przy tym pamiętać, że samo ich wypadanie jest zjawiskiem normalnym, służącym ich wymianie na nowe.

Trudno jednak policzyć wypadające w ciągu dnia włosy. Dlatego sygnałem ostrzegawczym powinno być pojawienie się znacznie większej niż kiedyś ilości włosów na szczotce, gumce czy nawet w dłoni podczas zwyczajnych procesów stylizacji i pielęgnacji. Warto także zwrócić uwagę, czy nie zostają na poduszce, kiedy wstajemy z łóżka. Bez wątpienia pojawienie się wyraźnie prześwitujących fragmentów skóry powinno wzbudzić niepokój i skłonić do konsultacji z trychologiem.

Jak łysienie wpływa na samopoczucie człowieka?

Łysienie jest niechcianym procesem, który może dotknąć zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Niezależnie od płci jest to zjawisko niekorzystne, które może istotnie wpłynąć na zachowanie i samopoczucie człowieka. Nieprawdą jest, że mężczyźni znoszą to lepiej – oni tak samo przeżywają swój stan, może tylko rzadziej o nim mówią.

Utrata włosów może powodować smutek, rozdrażnienie, a także decyzje o wycofaniu się z życia społecznego. Osoby takie czują się mniej pewnie i nie chcą przyciągać uwagi, dlatego wolą pozostać w cieniu i nie wykorzystują swojego całego potencjału. Towarzyszą im także często docinki i słowa „fałszywego pocieszenia”, przez co mogą odczuć samotność i odrzucenie.

Dodatkowo pojawia się stres, który sam w sobie jest kolejnym czynnikiem skłaniającym do przerzedzenia włosów.

Walka z wypadaniem włosów

Łysienie typu męskiego (androgenowe) jest niezwykle rozpowszechnione i może dotknąć praktycznie każdego mężczyzny. Coraz częściej spotyka się je także u kobiet. Niestety, popularne preparaty i sposoby maskowania najczęściej nie przynoszą satysfakcjonujących, ani naturalnych efektów. Z kolei metoda chirurgicznego przeszczepu włosów jest inwazyjna i kosztowna.

Istnieje jednak alternatywny sposób na łysienie. Jest to nieinwazyjna metoda, opracowana przez salon Hair Majesty, która pozwala w krótkim czasie odzyskać bujną fryzurę. Zapoznaj się z nią i skorzystaj, jeśli sam masz problem z łysieniem, aby poprawić swój stan zdrowia i wygląd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here