Meble biurowe

Ergonomiczne krzesła i funkcjonalne meble biurowe to niezastąpione wyposażenie każdej firmy, niezależnie od jej wielkości. Obecnie firmy zobowiązane są do dbania o komfort pracy swoich pracowników, w szczególności tych, którzy cały dzień spędzają na pracy przy biurku. Odpowiednio dobrane meble, w tym krzesła i biurka do biura, mogą poprawić efektywność i zadowolenie z wykonywanej pracy. Ergonomiczne wyposażanie wnętrz przedsiębiorstw, znajdują się meble pracownicze, które pozwalają na dowolną zabudowę przestrzeni firmy.

Po pierwsze: co to jest aktywne biuro? Jest to biuro zaprojektowane z myślą o pracownikach. Środowisko pracy, w którym meble ułatwiają częstą zmianę pozycji i stymulują ciało do ruchu. W ten sposób aktywne biuro przyczynia się do dobrego samopoczucia zarówno w pracy, jak i po godzinach. To takie proste.

Do ostatnio popularnych elementów wyposażenia biur należą między innymi: biurka z regulacją wysokości, aktywne krzesła (stołki ergonomiczne/siodłowych/balansujące, piłki balansujące), bieżnie biurowe, rowery treningowych biurowe, platformy balansujące czy ścianki działowe.

Sklep Meble biurowe AJ Produkty działa na rynku od 45 lat i oferuje atrakcyjne, ale jednocześnie tanie meble biurowe, a zamówienia realizują błyskawicznie. Meble gabinetowe znajdujące się w ofercie powstały po to, żeby do pracy chodziło się przyjemniej.

Meble pracownicze w biurze — ergonomiczne biurka i krzesła

Nowoczesne biurka z regulacją wysokości to coraz powszechniejszy widok w przestrzeniach biurowych. Mają duży wpływ na ergonomię, więc komfort pracy wydaje się oczywisty. Korzyści ze zmiany pozycji, to możliwość uniknięcia bólów mięśni i stawów, wynikających z niezachowania zasad ergonomii w czasie pracy.  Zmiany pozycji z siedzącej na stojącą i regularne przerwy w czasie pracy pozwolą Twojemu ciału odpowiednio się zrelaksować. Często zdarza się, że cały czas powtarzamy identyczne ruchy, co prowadzi do statyczności, która może prowadzić do urazów.

Próba uniknięcia siedzącego trybu życia nie oznacza, że nie wolno siadać w ogóle. Przeciwnie, siadanie od czasu do czasu odciąża nogi. Należy jednak wiedzieć, że krzesło powinno być zaprojektowane tak, aby zapewniało komfort pracy przez spędzoną ilość czasu w pracy. Dobre krzesło biurowe daje możliwość na dopasowanie go do wzrostu i wagi. Zapewnia ono także dobre podparcie dla ramion, dolnej części pleców i nóg. Dobre krzesło biurowe podąża za ruchami ciała i pomaga prawidłowo usiąść. Innymi słowy, dobre krzesło biurowe jest prawdziwym atutem, zarówno dla dobrego samopoczucia, jak i wydajności.

Funkcjonalne meble do biura

Klasyczne biuro nie kojarzy się z siłownią, ale dlaczego nie miałoby się to zmienić? Decydując się na aktywne meble biurowe i dostosowane do nich specjalne urządzenia treningowe takie jak na przykład rowerki, na których można ćwiczyć podczas pracy przy biurku lub balansujące piłki, czy stołki. Rower treningowy dzięki odpowiedniej technologii cicho pracuje, co jest szczególnie ważne, gdyż pracownik może z niego korzystać podczas pracy przy biurku jednocześnie, nie przeszkadzając innym współpracownikom.

Dzięki takiej małej zmianie w wystroju stanowisk pracy zmienia się także podejście pracowników do wykonywanych przez nich obowiązków. Wprowadzenie działań treningowych w firmie prowadzi do poprawy wydajności i motywacji pracowników. Zapewnienie pracownikom aktywnych mebli biurowych ma również pozytywny wpływ na samopoczucie każdego pracownika przy pełnej ergonomii stanowiska pracy. Dzięki ergonomicznym meblom pracownicy mogą efektywnie wykorzystać nawet krótkie przerwy, które im przysługują po każdej godzinie pracy. Stworzenie dynamicznego miejsca pracy dla pracownika daje mu możliwości elastycznego myślenia, zachęcając do kreatywnych pomysłów i zadań.

Uchwyty do monitorów

Najczęstszym problemem występującym podczas pracy przy komputerze są oczywiście dolegliwości zdrowotne, w tym wzrokowe i bóle głowy, do których prowadzą często niewłaściwe filtry ochronne na stanowiskach pracy. Wynikać mogą też ze złych ustawień ekranu, co utrudnia korzystanie z niego, a nawet z przeglądarki czy programów komputerowych. Wystarczy jednak zastosować specjalne akcesoria, na przykład ergonomiczny uchwyt na monitor lub wieszak na monitor, dzięki któremu można skutecznie pozbyć się problemu i zapewnić pracownikowi lepsze miejsce do pracy.

W ofercie AJ Produkty do monitorów uchwyty występują w formie pojedynczej na jeden monitor lub w podwójnej, która umożliwia zaoszczędzenie miejsca na biurku. Montaż akcesoriów takich jak uchwyt na monitor do biurka jest bardzo prosty, wykorzystując przy tym standard VESA, a cena pozwala na zastosowanie w nawet najmniejszych biurach z niewielkim budżetem. Taki ergonomiczny stojak na monitor ułatwia również pokazywanie ekranu osobie, która siedzi obok lub naprzeciwko, co sprawdza się na doskonale na stanowiskach obsługi klienta czy w sklepach. Wystarczy wtedy tylko przekręcić ramię do monitora albo przesunąć uchwyt biurkowy w odpowiednią stronę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here