Metoda tradycyjna liposukcji podbródka

Podwójny podbródek to nieestetyczny defekt, który dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Tłuszczyk nagromadzony w okolicy szyi może być wynikiem zaburzeń hormonalnych lub efektem odchudzania. Nierzadko za jego powstanie mogą być odpowiedzialne geny, starzenie się organizmu czy zmiany hormonalne. Niezależnie od przyczyny, nie jest to mankament, którego można pozbyć się za pomocą diety lub ćwiczeń. Na szczęście medycyna estetyczna znalazła sposoby, aby skutecznie oraz bezpiecznie pozbyć się tego problemu, a nawet jednocześnie ujędrnić skórę szyi i przywrócić jej młody owal.

Usuwanie podwójnego podbródka

Najpopularniejszym sposobem pozbycia się podwójnego podbródka jest liposukcja. Może ona zostać wykonana dwoma sposobami – najnowszą laserową oraz klasyczną. Na czym polega metoda tradycyjna? Jest to dosyć prosty zabieg chirurgiczny, podczas którego odsysa się tłuszcz z okolic brody i szyi. Pacjent wcześniej musi wykonać niezbędne badania, które pozwalają na zastosowanie znieczulenia ogólnego. Na około 2 tygodnie przed zabiegiem nie powinno się brać leków zmniejszających krzepliwość krwi ani palić papierosów. Cały proces polega na wykonaniu małego około 3-4 cm nacięcia w niewidocznym miejscu – na przykład w okolicach uszu i podbródka – oraz wprowadzeniu cienkiej rurki, za pomocą której usuwa się nadmiar tkanki tłuszczowej. Po zabiegu pacjent musi założyć na całą głowę opatrunek uciskowy. Do najczęstszych skutków ubocznych należy odczuwanie mrowienia i ciągnięcia pod brodą, które utrzymują się około tygodnia i są zupełnie naturalne. Niekiedy występują również poważniejsze powikłania, takie jak krwiaki czy infekcje, co należy jednak do rzadkości. Przeprowadzenie zabiegu liposukcji nie poleca się osobom z cukrzycą, chorobami wątroby i nerek oraz którym towarzyszą problemu z krzepliwością krwi.

Liposukcja podróbka metodą laserową

Liposukcja podbródka Warszawa za pomocą lasera to stosunkowo nowa metoda, która w krótkim czasie zdobyła wiele pozytywnych opinii pacjentów. Nie polega ona na odsysaniu tłuszczu, tak jak wcześniej omawiany sposób, ale na podgrzaniu komórek tłuszczowych za pomocą wiązek lasera. Zabieg jest o wiele mniej inwazyjny oraz wymaga krótszego czasu rekonwalescencji. Dzieje się tak między innymi dlatego, że do jego przeprowadzenia stosuje się jedynie znieczulenie miejscowe, a podczas całego procesu nie zostają uszkodzone sąsiadujące tkanki. To skuteczny sposób, aby usunąć nawet większe ilości tłuszczu z okolic szyi i brody. Zaletą liposukcji laserowej jest mniejsze ryzyko wystąpienia powikłań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here