Mieszkanie pod klucz w Warszawie

Zastanawiasz się nad tym, czy rozglądając się za nowym lokum w Warszawie, lepiej zainwestować w mieszkanie pod klucz, czy w tak zwanym stanie deweloperskim? Zajrzyj do naszego poradnika i sprawdź, jakie są zalety takiego rozwiązania.

Spis Treści

Mieszkanie pod klucz – co to właściwie znaczy?

„Mieszkanie pod klucz” to pojęcie, które określa lokal przygotowany przez dewelopera w taki sposób, by nadawał się do zamieszkania od razu po zakupie. W przeciwieństwie do mieszkania w tzw. stanie deweloperskim, nie wymaga ono samodzielnego wykończenia. To nie tylko kwestia pomalowania ścian, ale zrobienia białego montażu (podłączenia urządzeń sanitarnych), wykonania podłóg, montażu urządzeń AGD. Można powiedzieć innymi słowy, że mieszkania pod klucz to po prostu mieszkania na gotowe – podpisujesz umowę i po wykończeniu przez specjalistów możesz się od razu wprowadzić.

Jakie są zalety inwestycji w mieszkanie pod klucz w Warszawie?

Czy warto zainwestować w takie rozwiązanie, jak mieszkanie pod klucz w Warszawie? Chociaż wydawałoby się, że to dużo droższa inwestycja, w ogólnym rozrachunku jest ona zwykle korzystniejsza. Przede wszystkim pozwala zaoszczędzić czas – dzięki temu, że zleceniobiorca zadba o każdy szczegół wykończenia wnętrz, nie trzeba godzinami przeglądać ofert marketów budowlanych, konsultować się z architektami, umawiać transportów czy podwykonawców. Nawet najlepiej zorganizowane osoby może zniechęcić ilość problemów, z jakimi należy się mierzyć w trakcie wykańczania nowego mieszkania. Tym bardziej w takim mieście, jak Warszawa, gdzie terminy są zazwyczaj bardzo odległe, a zainteresowanie – spore.

Paradoksalnie zaletą zakupu mieszkania pod klucz w Warszawie jest także kwestia budżetu. Po dokładnym przeliczeniu często okazuje się, że samodzielne wykończenie mieszkania z pomocą zakupionych przez siebie osobno elementów wyposażenia (takich, jak urządzenia AGD i sanitarne, płytki, panele, oświetlenie) wychodzi znacznie drożej. Zwłaszcza jeśli nie realizujemy poszczególnych zadań (np. glazurowania) sami, a z pomocą profesjonalnych firm usługowych, które z dnia na dzień podwyższają ceny.

Na co zwrócić uwagę, decydując się na mieszkanie pod klucz?

Jeśli jesteś zainteresowany mieszkaniem pod klucz w Warszawie, kieruj się renomą danej pracowni projektowej i nie daj się skusić podejrzanie niskimi cenami. Zrób dobry rekonesans rynku – nie zaszkodzi też zasięgnąć opinii znajomych, ekspertów czy internautów. Upewnij się, co dokładnie znajdzie się w cenie wykończenia. Sprawdź, czy obejmuje ewentualnie zmiany lokatorskie, oświetlenie, lustra łazienkowe, panele, gresy itd. Przeczytaj uważnie umowę oraz zasady przyznawanej Ci gwarancji. Jeśli masz do wyboru różne programy, starannie je porównaj i przelicz, które z rozwiązań bardziej Ci się opłaca i które jest bardziej wygodne.

Jak widzisz, mieszkanie pod klucz w Warszawie, podobnie jak w każdym innym mieście, ma wiele zalet, ale wiąże się też z koniecznością zainwestowania większych środków na jego zakup. Biorąc pod uwagę wszystkie naszego sugestie, na pewno mądrze zdecydujesz, czy takie rozwiązanie na dłuższą metę się opłaci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here