Zalety szycia na miarę

Coraz bardziej zwracamy uwagę na jakość i prezencję ubrań. Mamy określone wymagania i oczekujemy, że producenci odzieży wyjdą temu naprzeciw. A jednak często podczas mierzenia kolejnych modeli, nie jesteśmy usatysfakcjonowani. Inaczej jest w sytuacji, kiedy decydujemy się na szycie na miarę. Wtedy mamy pewność, że ubranie spełni nasze oczekiwania. Czy to jedyna zaleta?

Jeszcze jakiś czas temu o szyciu na miarę myślało się tylko pod kątem wyjątkowych okazji. Teraz podejście to się zmieniło i rośnie grupa osób decydujących się również na ubrania do chodzenia na co dzień. Wynika to z szeregu korzyści, jakie się z tym wiążą.

Ubranie na miarę zawsze pasuje

Żadne ubranie w sklepie nie będzie na nas równie dobrze leżeć, jak te, które krawiec uszyje specjalnie dla nas. Dokładnie nas wymierzy i uwzględni wszystkie proporcje sylwetki, więc nie będzie problemu ze zbyt opiętą marynarką, za długimi nogawkami, odstającym materiałem. W ubraniu będziemy czuć się jak w drugiej skórze i to jest kolejna zaleta, jaką z pewnością docenimy.

Komfort i wygoda na najwyższym poziomie

Ponieważ ubranie będzie dopasowane do nas pod każdym względem, będziemy czuć się w nim dobrze. Jeżeli założymy coś, co powoduje dyskomfort i po kilku godzinach noszenia zaczyna nam przeszkadzać, trudno mówić o wygodzie. W przypadku ubrań na miarę tego rodzaju problemów nie ma.

Wysokiej klasy materiał

Na wspomnianą wygodę użytkowania wpływa nie tylko sam krój, ale też materiał, z jakiego będzie nasze ubranie. W renomowanych pracowniach krawieckich mamy do wyboru wiele tkanin wysokiej klasy. Są przewiewne, przyjemne w dotyku i trwałe, a w większości przypadków możemy postawić na znacznie lepszy gatunek niż w sklepach sieciowych.

Duża możliwość personalizacji

Podążanie za modą nie oznacza, że każdy z nas chciałby wyglądać podobnie. Jednak często ubrania, jakie mierzymy w kolejnych sklepach, są do siebie podobne. Jeśli chcemy od tego uciec, to ponownie szycie na miarę jest strzałem w dziesiątkę. Możemy dobrać wzory, kroje, a także detale, jak guziki, zamki, przeszycia i wiele innych. Zyskamy ubranie marzeń i zyskamy gwarancję, że nikt nie ma takiego samego.

Ile to kosztuje?

Jak widać, szycie na miarę warto wziąć pod uwagę, zwłaszcza kiedy cenimy sobie styl i jakość. Jednak pojawia się kluczowe pytanie – ile za to właściwie zapłacimy? W zależności od tego, co nas interesuje i gdzie się zwrócimy, cena będzie na innym poziomie. Pamiętajmy, że krawiec szyje ubranie indywidualnie i proces ten jest dłuższy, dlatego zawsze koszt będzie wyższy niż zakup gotowego ubrania.

Pewną podpowiedzią będzie cennik renomowanej pracowni Cafardini dostępny na stronie https://www.cafardini.com/plaszcze-meskie-na-miare/. Dla przykładu płaszcz w tym miejscu uszyjemy w kwocie od 6 000 złotych, koszulę od 890 zł, a dwuczęściowy garnitur od 4 500 zł. Jak wspomnieliśmy, na poziom ceny wpływa szereg czynników, więc ostateczną cenę poznamy dopiero podczas wizyty i określenia naszych oczekiwań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here