Minecraft i matematyka – jak połączyć naukę z rozrywką?

0
209

Minecraft to popularna gra, która wciąż zyskuje na popularności. Dla wielu dzieci jest to świetna forma rozrywki, ale czy wiesz, że gra ta może pomóc Twojemu dziecku w nauce matematyki? Seria książek MINECRAFT. Megazadania to cykl zeszytów z zadaniami matematycznymi, które wykorzystują grę Minecraft jako podstawę do ćwiczenia kluczowych umiejętności matematycznych na odpowiednim do wieku poziomie. Seria ta została konsultowana z metodykiem nauczania, dzięki czemu zadania układają się w linię fabularną, a czytelnik wraz z bohaterami książki odkrywa nieznane miejsca, buduje schronienia, walczy z wrogimi mobami, hoduje zwierzęta i rośliny.

Spis Treści

Dlaczego warto korzystać z książek Minecraft Megazadania?

Każdy zeszyt serii Minecraft Megazadania to przygoda w świecie ulubionej gry, liczne wyzwania, poznawanie nowych biomów. Na zachętę za rozwiązanie każdego zadania przyznawana jest określona liczba szmaragdów, które na końcu książki można wymienić na wybrane przedmioty. Dzięki temu dzieci nie tylko uczą się matematyki, ale też zdobywają dodatkową motywację do rozwiązywania kolejnych zadań.

Jakie zagadnienia matematyczne znajdują się w serii Minecraft Megazadania?

Książki zawierają zadania z zakresu różnych dziedzin matematyki – dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, ułamki, geometria, miary. Dzięki temu każde dziecko może znaleźć w nich coś dla siebie, a rodzice mogą mieć pewność, że ich pociechy zdobywają umiejętności, które przydadzą im się w przyszłości.

Czy warto korzystać z książek Minecraft Megazadania?

Seria Minecraft Megazadania otrzymała Nagrodę Główną w kategorii książki dla dzieci w wieku 8-17 lat w konkursie Świat Przyjazny Dziecku 2022/2023, organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. To potwierdzenie, że książki te są wartościowe i godne polecenia. Dla najmłodszych stanowią zachętę do poznawania matematyki, a dla dzieci w starszym wieku – doskonałą pomoc i uzupełnienie wiedzy szkolnej.

Scenariusz lekcji matematyki zainspirowany książką Minecraft

Warto również wspomnieć, że na stronie wydawnictwa można pobrać scenariusz lekcji matematyki zainspirowany książką Minecraft. Dzięki Minecraft matematyka (https://harpercollins.pl/pl/parameters/minecraft-matematyka-1490.html) uczniowie będą mieli okazję połączyć przyjemne z pożytecznym – poznając tajniki ulubionej gry, jednocześnie ćwicząc matematykę.

Najlepszą metodą na zaciekawienie dziecka matematyką jest przeprowadzenie zajęć w ciekawy i interaktywny sposób. Z pomocą przychodzi seria książek „Minecraft. Megazadania”, która wykorzystuje popularną grę Minecraft, jako podstawę do ćwiczenia kluczowych umiejętności matematycznych. Książki te w formie przygody w świecie ulubionej gry, oferują liczne wyzwania, poznawanie nowych biomów i linię fabularną, która zachęca do ćwiczenia matematyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here