Narożnik do salonu z funkcją spania

Narożnik z funkcją spania to rodzaj mebla, który może pełnić dwie funkcje – służyć jako kanapa do siedzenia w ciągu dnia, a po rozłożeniu zamontowanego wewnątrz mechanizmu, przekształca się w wygodne łóżko dla jednej lub dwóch osób. Poniżej wskazujemy na najważniejsze sprawy praktyczne i techniczne związane z zakupem narożnika z funkcją spania, który będzie stałym elementem wyposażenia salonu. 

Spis Treści

Narożniki rozkładane i ich najważniejsze kryteria zakupowe 

Tego typu mebel jest idealnym rozwiązaniem w przypadku osób, które cenią sobie funkcjonalność oraz oszczędność przestrzeni w swoim salonie. Przy wyborze narożnika z funkcją spania należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. 

Przede wszystkim – na rozmiar. Narożnik powinien pasować do danego pomieszczenia, zarówno po złożeniu, jak i po rozłożeniu. Powinien zarazem tworzyć odpowiednio dużą powierzchnię do spania, a jednocześnie nie zajmować zbyt wiele miejsca w ciągu dnia. 

Narożnik z funkcją spania powinien być wygodny zarówno w czasie siedzenia, jak i spania, a jego mechanizm rozkładania powinien być łatwy w obsłudze. Ważne jest ponadto, aby materiał obiciowy w narożniku był trwały, odporny na ścieranie oraz łatwy w utrzymaniu czystości. Najlepiej wybierać meble tapicerowane tkaninami lub skórą naturalną. 

Liczy się także sposób wykończenia narożnika, które powinno być dość estetyczne i pasować do stylu aranżacji danego pomieszczenia. Warto zwrócić uwagę na meble dostępne w różnych kolorach i wzorach. 

Rozmiary narożnika z funkcją spania

Najczęściej wybierany jest narożnik z funkcją spania 160×200 cm. Oznacza to, że po rozłożeniu narożnik tworzy powierzchnię do spania o takich właśnie wymiarach, a po złożeniu jest odpowiednio mniejszy. Rozmiary takie wystarczają zazwyczaj do swobodnego snu dwóch osób. 

Popularne są także rozmiary 140×200, czyli nieco mniejsze. Są to narożniki odpowiednie zarówno dla jednej osoby, jak i dwóch, którym nie przeszkadza nieco węższa powierzchnia.

180×200 cm to natomiast nieco większy rozmiar, który zapewnia więcej miejsca do spania i jest idealny dla par lub osób nieco cięższych bądź przyzwyczajonych do snu na dużej powierzchni. 

Najbardziej przestronne są narożniki o rozmiarach 200×200 cm, idealne dla osób lubiących spać w sposób zupełnie swobodny, wymagających dostępu do rozłożystego podłoża w czasie snu. 

Warto zaznaczyć, że istnieją również inne modele narożników o bardziej niestandardowych rozmiarach, które mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta lub wymiarów pomieszczenia, w którym zostaną postawione. Przed zakupem warto dokładnie zmierzyć dostępną przestrzeń oraz określić, ile miejsca potrzebujemy do spania, aby wybrać odpowiedni rozmiar narożnika.

Narożnik a funkcje dodatkowe

Poza pełnieniem funkcji wersalki i łóżka, narożnik może także sprawdzić się w przechowywaniu różnego typu wyposażenia. W tym celu warto wybierać narożniki, które po rozłożeniu otwierają dostęp do obecnej w ich konstrukcji skrzyni. Można w jej wnętrzu przechowywać takie przedmioty jak pościel, poduszki, prześcieradła i inne elementy istotne do zaścielenia narożnika przed snem. Z pewnością narożnik taki sprawdzi się w małych pomieszczeniach, w których często brakuje dodatkowego umeblowania, w którym można by pomieścić zestawy pościelowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here