łóżko turystyczne

Łóżka turystyczne to przenośne meble, które są popularne wśród osób często podróżujących, obozujących, czy też spędzających czas na festiwalach. Dzięki swojej lekkości i łatwości przenoszenia, łóżka turystyczne są bardzo praktyczne i wygodne w użyciu. Poniżej podpowiadamy – jakie są rodzaje oferowanych w sklepach łóżek turystycznych, jakie są ich funkcje i szczegółowe przeznaczenie. 

Spis Treści

Rodzaje dostępnych łóżek turystycznych 

Łóżko typu polowego – to podstawowy rodzaj łóżka turystycznego. Jest zazwyczaj wykonane z aluminium lub stali, a siedzisko i oparcie są pokryte materiałem o dużej wytrzymałości. Tego typu łóżka turystyczne są stosowane przede wszystkim w obozach, ale również na festiwalach, w hotelach pracowniczych i innych miejscach, gdzie wymagany jest dostęp do mebla łatwego w przenoszeniu. Mogą być też wykorzystywane jako dodatkowe wyposażenie domowe, do nocowania gości. 

Modele rozkładane – to wersje łóżka turystycznego, które można swobodnie składać i rozkładać. Łóżka te posiadają zazwyczaj metalową lub aluminiową ramę, a ich siedzisko i oparcie są wypełnione miękkim materiałem. Ten typ łóżek turystycznych jest bardzo praktyczny, zarówno w czasie stosowania na co dzień, jak i pod kątem ich przechowywania po złożeniu. Znajdziesz je między innymi w ofercie: https://www.sternhoff.pl/98-lozka.

Hamaki turystyczne są popularne wśród osób, które chcą spędzić noc w lesie lub w górach, ewentualnie na tarasie lub w ogrodzie. Hamaki są wykonane z mocnego materiału i wyposażone w zaczepy pozwalające na ich przymocowanie do drzewa lub innych stabilnych punktów. Hamaki turystyczne są bardzo wygodne i zapewniają miękki sen na świeżym powietrzu. 

Łóżko typu namiotowego – to specjalny rodzaj łóżka, które jest zintegrowane z namiotem. Łóżko to zazwyczaj jest zawieszone w ramie namiotu, co zapewnia ochronę przed owadami i innymi zwierzętami. Łóżko turystyczne typu namiotowego jest bardzo praktyczne i wygodne w użyciu, zwłaszcza w przypadku osób, które planują wypoczynek na łonie natury. 

Rzadziej stosowane są łóżka turystyczne typu dmuchanego, które można łatwo napompować korzystając ze zwykłej pompki do materaca. Łóżka te są bardzo wygodne w czasie odpoczynku i zapewniają miękki sen. Ponadto nie zajmują wiele miejsca po złożeniu. 

Wymienione typy łóżek różnią się między sobą ceną, wagą, rozmiarem i wytrzymałością, dlatego wybór odpowiedniego modelu zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika. 

Jak stosować łóżko turystyczne? 

Zaczynając od rozłożenia łóżka turystycznego, przede wszystkim należy postawić je na płaskiej i równomiernej powierzchni. Należy zdjąć pokrowiec i ustawić ramę w sposób stabilny. Niekiedy stosuje się specjalne podpory, które zwiększają stopień stabilizacji. Jeśli materac jest przechowywany osobno, wówczas należy umieścić go na ramie łóżka i wyprostować.  

Najczęściej są to wszystkie kroki wymagane do rozłożenia łóżka turystycznego. Oczywiście odmiennie wygląda sprawa w przypadku hamaków lub łóżek dmuchanych. Najlepszym wówczas rozwiązaniem jest dokładne zapoznanie się z instrukcją dodaną do produktu przez producenta oraz postępowanie według podanych przez niego wskazówek. Każde łóżko może nieco różnić się w mechanizmie rozkładania, jednak zazwyczaj jest on dość prosty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here