Nowe mieszkania w Warszawie

Warszawa stabilnie utrzymuje pierwsze miejsce w rankingu polskich miast pod względem wysokości cen mieszkań. Należy również do najprężniej rozwijających się rynków w Europie i staje się coraz bardziej atrakcyjną destynacją dla zagranicznych inwestorów.

Prawie w każdej części miasta wznoszone są nowe mieszkania 2022 – Warszawa jest placówką dla ponad 200 firm deweloperskich specjalizujących się w różnych sektorach branży, więc oferta nieruchomości z pierwszej ręki jest bardziej niż różnorodna.

W dzisiejszym przeglądzie opisujemy nowe inwestycje z różnych segmentów cenowych.

Segment klasy premium – nowe apartamenty w Warszawie

Ten segment warszawskiego rynku zyskuje coraz większą popularność, mimo że ceny takich nieruchomości są najwyższe.

Przykładem tego typu inwestycji może być Central Garden Apartments – kompleks apartamentowy położony w środkowej części miasta.

Lokalizacja. Inwestycję wzniesiono na Muranowie, w obrębie warszawskiego Śródmieścia. Położenie jest strategiczne zarówno pod względem infrastrukturalnym, jak i komunikacyjnym. Inwestycja została wkomponowana w architektoniczną, wyraźnie urbanistyczną tkankę miasta.

Układ. Kompleks składa się z bloków o wysokości od 9 do 15 kondygnacji, przestrzeń pomiędzy budynkami zamieniono na zieloną strefę relaksu dla mieszkańców, z placem zabaw dla dzieci, roślinnością oraz siłownią plenerową.

Udogodnienia. Inwestycja jest objęta ochroną i monitoringiem, w podziemnych kondygnacjach budynków znajdują się podziemne hale garażowe. Do dyspozycji mieszkańców są także usługi recepcji. Na parterach budynków działają lokale handlowe i usługowe.

Segment średni – nowoczesne wielorodzinne osiedla

Jeśli chodzi o nowe inwestycje mieszkaniowe w 2023 – Warszawa jest wyraźnie zdominowana przez tradycyjne wielorodzinne osiedla, w tym realizowane etapowo. Z reguły inwestycje te są położone w oddaleniu od centrum oraz w dzielnicach krańcowych. Takich ofert jest ilościowo najwięcej, a zarazem cieszą się one dużą popularnością wśród poszukujących własnego lokum.

Jedno z wieloetapowych osiedli mieszkalnych realizowanych w Warszawie jest Ursus Centralny, rozległy kompleks wielorodzinny zlokalizowany niedaleko zachodniej granicy miasta.

Lokalizacja. Osiedle znajduje się w obrębie obszaru MSI Szamoty, na terenie dzielnicy Ursus. Okolice te są poddane całkowitej rewitalizacji i przebudowie, a powstanie inwestycji mieszkaniowych dodatkowo przyciągają infrastrukturę.

Układ. Jest to realizowane etapowo osiedle składające się z sześcio- i siedmiopiętrowych bloków. Osiedle to jest wyposażone w autonomiczną infrastrukturę i posiada elementy układu urbanistycznego, co przewiduje koncepcja „miasta w mieście”.

Udogodnienia. Na terenie osiedla urządzono liczne strefy do integracji i wypoczynku – takie jak wspólny plac, amfiteatr, alejki, siłownia pod chmurką, w obrębie inwestycji zaprojektowano przedszkole, sklepy i punkty usługowe.

Wille miejskie – nowy typ nieruchomości

Tego typu nieruchomości powstają w nielicznych lokalizacjach Warszawy, bowiem w najatrakcyjniejszych dzielnicach niedużo zostało cichych i zielonych obszarów.

Inwestycja Oaza Mokotów to kompleks zrealizowany w koncepcji willi miejskich i oferujący apartamenty o różnych metrażach zaprojektowane w kameralnych dwukondygnacyjnych budynkach.

Lokalizacja. Inwestycja znajduje się na Mokotowie, a właściwie w obszarze administracyjnym Sielce, na terenie skweru Małkowskich. Taka lokalizacja pozwala zachować kameralny charakter inwestycji, a zarazem umożliwia dostęp zarówno do ciągów komunikacyjnych oraz wszechstronnie rozwiniętej infrastruktury.

Układ. Kompleks jest kameralny, składa się z kilku budynków o prostym układzie, nawiązujących do budownictwa jednorodzinnego. Cały teren jest monitorowany, ogrodzony i zagospodarowany zielenią.

Udogodnienia. Wśród dodatkowych atutów osiedla – podziemny parking, boksy na rowery, ładowarki do aut elektrycznych, indywidualne komórki lokatorskie. Do każdego lokalu przynależą balkony lub/i tarasy, dodatkowo dostępne są kompleksowe usługi wykończenia od dewelopera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here