psychoterapia online

Jeśli czujesz, że życie rozpada Ci się na kawałki, że z wieloma sprawami sobie nie radzisz, masz depresję, zaburzenia snu lub długotrwale obniżony nastrój, być może potrzebujesz psychoterapii. Jeśli nie potrafisz zapanować nad własnymi emocjami, reagujesz agresją, czujesz się ciągle rozdrażniony, masz nerwicę, również możesz potrzebować pomocy. Warto w takiej sytuacji skonsultować się ze specjalistą, psychologiem lub psychiatrą, który zdecyduje, czy w twoim przypadku psychoterapia może okazać się skuteczna.

Spis Treści

Dla kogo psychoterapia online?

Spotkania z psychoterapeutą odbywają się najczęściej raz w tygodniu. Ilość spotkań zależy od nurtu, w jakim prowadzona jest psychoterapia. Zazwyczaj trzeba na nią poświęcić minimum kilka tygodni, czasem jednak nawet kilka lub kilkanaście miesięcy. Psychoterapia online jest doskonałym wyborem dla wszystkich, którym zależy na oszczędności czasu, jaki trzeba byłoby poświęcić na dojazd do gabinetu. Sprawdzi się szczególnie w przypadku osób mieszkających w małych miejscowościach, gdzie nie ma terapeuty. Jeśli ktoś ma trudności z poruszaniem lub z różnych przyczyn nie może wyjść z domu, również chętnie skorzysta z takiej formy wsparcia psychologicznego.

Gdzie szukać pomocy?

MyWay to specjalistyczna klinika psychologów online. Zatrudnia specjalistów: psychologów, psychoterapeutów, psychotraumatologów, seksuologów. Wszystkie osoby prowadzące psychoterapię ukończyły studia z psychologii oraz czteroletnią specjalistyczną szkołę psychoterapii. Wielu z nich posiada polskie lub europejskie certyfikaty. Niektórzy są również superwizorami. W MyWay prowadzona jest psychoterapia dla dorosłych i dla młodzieży.

W jakich nurtach prowadzona jest psychoterapia?

W MyWay psychoterapię prowadzi  się w kilku nurtach:

  • psychoterapia poznawczo – behawioralna,
  • psychoterapia psychodynamiczna,
  • psychoterapia humanistyczna,
  • psychoterapia gestalt,
  • terapia ericksonowska.

Psychoterapia online nie różni się praktycznie od tej prowadzonej w gabinecie. Klient i psychoterapeuta widzą się, mogą obserwować własne reakcje. Plusem jest niewątpliwie to, że we własnym domu klient czuje się bardziej komfortowo, łatwiej mu się rozluźnić.

Nie każdy jednak może uczestniczyć w spotkaniach z terapeutą online. Jeśli pacjent ma myśli samobójcze, jeśli się okalecza, wtedy konieczny jest bezpośredni kontakt ze specjalistą.

Jakie warunki techniczne trzeba spełnić, by korzystać z terapii online?

Aby korzystać z psychoterapii online, trzeba  posiadać komputer z szybkim łączem internetowym, słuchawki, mikrofon i kamerę internetową. Trzeba również zarejestrować konto w aplikacji Skype lub Vsee. Pobrać wymagane aplikacje można bezpłatnie na stronie kliniki mywayclinic.online. Wymagania techniczne są minimalne i nie powinny stanowić bariery do skorzystania z terapii online, ponadto dział techniczny kliniki chętnie służy pomocą w kwestiach problematycznych.

Koniecznie doczytaj: http://www.terazwroclaw.pl/nowoczesny-psycholog-online-z-mywayclinic-online/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here