Oprawa pogrzebu

Odejście ukochanej osoby jest wydarzeniem bardzo trudnym. Mimo ogromnego smutku i żalu, każdy pragnie, aby pogrzeb został przeprowadzony z odpowiednim szacunkiem. Bywają takie elementy pogrzebu, które nadają całej ceremonii pogrzebowej bardziej podniosłego i godnego charakteru. O czym dokładnie mowa?

Spis Treści

Oprawa muzyczna

Nic tak jak muzyka nie potrafi przekazać naszych emocji. Melodia rozbrzmiewająca w tle, w trakcie ceremonii, najlepiej opisuje to, czego słowa nie mogą. Rodziny najczęściej decydują się na żałobne utwory religijne lub świeckie. Istnieje możliwość odtworzenia utworu na sprzęcie nagłaśniającym lub muzyki na żywo. Zakład pogrzebowy Heron w Warszawie oferuje dwa warianty. Przy muzyce z nagrania może zostać odegrany każdy utwór, który zażyczy sobie Rodzina Zmarłego. W przypadku muzyki na żywo zakład pogrzebowy Heron zatrudnia profesjonalnego trębacza oraz skrzypaczkę, która poza talentem gry na skrzypcach potrafi również przepięknie śpiewać.

Muzyka nada podniosłego charakteru całej uroczystości. Sprawi, że wymowną ciszę wypełnią nuty, które przekażą słowa żalu i smutku.

Oprawa Florystyczna

Kwiaty zdają się być niepozornym elementem pogrzebu. A jednak stanowią one bardzo ważną część całej ceremonii. Kwiaty składa się na grobie po pogrzebie. Wieńce, wiązanki lub pojedyncze kwiaty to w pewien sposób symbol pożegnania. Wszystkie kwiaty, jak i ich kolorystyka to ogrom symboliki, który może subtelnie wyrazić nasze emocje. Wybierając wieniec lub wiązankę, dobrze jest zdecydować się na stonowane kolory. W profesjonalnych kwiaciarniach floryści dobiorą najodpowiedniejsze kwiaty do całej kompozycji, które będą taktowne oraz piękne. Nie poleca się składać sztucznych kwiatów, według zasad savoir-vivre może to być uznane za nietakt. Warto jednak tutaj zwrócić uwagę, że niektóre zasady nie muszą być ściśle przestrzegane, bo od wszystkich istnieją piękne wyjątki. Jeśli za życia Zmarły uwielbiał słoneczniki, kwiaty, które bardzo kojarzą się ze szczęściem i radością, to wkomponowanie ich w bukiet będzie oznaką szacunku i znajomości swojego przyjaciela.

Kto przynosi wieniec, a kto wiązankę?

Wieniec to skomplikowana kompozycja florystyczna. Ze względu na ilość kwiatów wkomponowanych w podstawę koła lub serca, jest ona zdecydowanie droższa. Na wieniec decyduje się przeważnie najbliższa rodzina. Dalsi krewni oraz przyjaciele powinni wybrać wiązankę, czyli bukiet kilku kwiatów. Tutaj również warto przemyśleć napis na szarfie pogrzebowej. Bliska rodzina może zdecydować się na napis wskazujący na większą zażyłość, jak: „Kochanej Mamie”, „Kochanemu dziadkowi”, „Na zawsze Twoi (imiona)”, itp. Z kolei dalsi znajomi lub koledzy z pracy mogą umieścić na szarfie napis bardziej formalny jak „Ostatnie pożegnanie”, „Z żalem żegnamy”.

Odzież dla Zmarłych

Pogrzeb tradycyjny jest najczęściej wybieraną formą pochówku. Dlatego tak ważne jest to, jak pochowamy drugiego człowieka. W wyniku wieloletniej walki z chorobą ciało może się zmienić. Ulubiona sukienka lub garnitur Zmarłego mogą być za duże i wyglądać tym samym nieodpowiednio. Pracownicy zakładu Heron w swoim biurze przy ulicy Jana Kasprowicza 20 w dzielnicy Warszawa Bielany posiadają gotowe zestawy galanterii żałobnej. Garsonki i marynarki w odpowiednim rozmiarze i stonowanym kolorze sprawią, że Zmarły zostanie należycie przygotowany do swojej ostatniej drogi. Na życzenie klienta istnieje również możliwość włożenia do trumny świętego obrazka, różańca lub przedmiotu codziennego użytku, jak chociażby okularów, z którymi nie rozstawał się za życia Zmarły.

Organizacja pogrzebu jest obowiązkiem każdego człowieka. Jednak organizacja godnego pogrzebu jest wyrazem miłości najbliższej rodziny. Dlatego pracownicy zakładu pogrzebowego Heron oferują kompleksowe usługi pogrzebowe, które zapewnią, że każda ceremonia ostatniego pożegnania zostanie przeprowadzona zgodnie z oczekiwaniami Rodziny i z należytym szacunkiem dla osoby zmarłej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here