Paski skórzane na lato

Kiedyś główną rolą pasków skórzanych było podtrzymywanie spodni. Dzisiaj większość spodni szyta jest tak, by nie zsuwały się z ciała, a pasek pełni również funkcję estetyczną. Jego brak może być zauważalny w przypadku formalnego ubioru, ale powinien być na miejscu również w stroju na mniej uroczyste okazje. Jak dobrać idealny pasek skórzany do letniej stylizacji?

Na paski skórzane patrzy się już mniej funkcjonalnie, a bardziej jak na dodatek modowy. I słusznie, ponieważ można wśród nich znaleźć prawdziwe perełki, które wspaniale dopełnią strój. Nie trzeba wcale ograniczać się do zwykłych czarnych lub brązowych kawałków skóry, ponieważ sklepy z modą oferują o wiele więcej. Zanim jednak kupisz kolejny z nich, poznaj kilka zasad, którymi powinieneś się kierować podczas ich wyboru.

Podstawowa zasada dobierania skórzanych pasków

Istnieje jedna szczególnie ważna zasada dotyczącą wyboru skórzanych pasków. Chodzi o to, by wszelkie skórzane elementy stylizacji były wykonane z takiej samej, a przynajmniej bardzo podobnej skóry. Zatem jeśli masz już swoje wymarzone buty to wybierając się po pasek, nie zapomnij ich założyć, by porównać materiały przed zakupem. To samo tyczy się paska od zegarka (jeśli jest on skórzany).

Paski skórzane na lato – jaki kolor?

Najpopularniejsze są dwa kolory pasków skórzanych — czarny i brązowy. O ile ten pierwszy latem można zostawić w szafie, ten ostatni można nosić z powodzeniem przez cały rok. To bezpieczny i stonowany wybór, który nadaje się zarówno do eleganckich, jak i casualowych stylizacji. Latem szczególnie dobrze będzie wyglądać jasny brąz. Zwróć uwagę np.na ten model: https://milermenswear.com/produkt/pasek-skorzany-z-kruponu-jasnobrazowy.

Dla tych, którzy uważają brązowe skórzane paski za nudne, producenci przygotowali wiele różnych alternatyw. Najodważniejsi mogą sięgnąć po kolor czerwony, a ci, którzy chcą się wyróżnić, chętnie wybiorą pasek skórzany pleciony z różnokolorowych rzemyków. Tu na uwagę zasługuje zwłaszcza kontrastowy, biało-granatowy pasek: https://milermenswear.com/produkt/granatowo-kremowy-meski-pleciony-pasek-do-spodni.

Pasek parciany – alternatywa dla skóry

Paski skórzane to jednak nie wszystko. Trzeba przyznać, że skóra to ciężki materiał, który nie kojarzy się z latem, a raczej chłodniejszymi porami roku. W casualowych stylizacjach można zrezygnować z noszenia skóry, a zamiast niej sięgnąć po tkaninę. Nada ona strojowi lekkości, która jest tak mile widziana latem. Inną przewagą pasków parcianych nad skórzanymi jest również to, że są one po prostu tańsze.

Pasek skórzany na lato – podsumowanie

Wybór paska skórzanego na lato może wydawać się dość trudny. Jest w końcu mnóstwo opcji. Najlepiej więc wybierz taki, który najbardziej Ci się podoba. Nie zapomnij tylko najważniejszej zasadzie, jaką jest odpowiedni dobór kolorystyczny do obuwia. Duży wybór tych modowych wisienek na torcie znajdziesz tutaj: https://milermenswear.com/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here