Pielęgnacja brody

Aby broda była prawdziwą ozdobą naszej twarzy, wymaga regularnej i starannej pielęgnacji. Co jednak istotne, nie chodzi tylko o przycinanie i formowanie, ale także dostarczanie jej wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. Jest to jedyna droga do zagwarantowania sobie dorodnego i zdrowego zarostu, którego pozazdroszczą nam inni. Nie czekaj więc i już teraz sprawdź, jak dbać o brodę!

  1. Olejek do brody i jego znaczenie.
  2. Balsam do brody kluczowym kosmetykiem?
  3. Kartacz do brody podstawowym wyposażeniem.

O brodę należy dbać, jeśli nie chcemy, żeby straciła całą swoją atrakcyjność, układając się w nieskładny sposób i rosnąc nierównomiernie. Pamiętajmy przy tym, że nie wystarczy raz na jakiś czas odwiedzić barbera – każdy brodacz powinien wyposażyć się w wysokiej jakości kosmetyki, jak olejki i balsamy, nadające włosom niepowtarzalny wygląd. Zanim jednak przejdziemy do wyboru konkretnych produktów, warto dowiedzieć się, czym charakteryzują się najlepsze pośród nich…

Olejek do brody i jego znaczenie

Każdy specjalista wskaże, że olejek do brody powinien być pierwszym kosmetykiem, w jaki się wyposażymy, chcąc dbać o zarost. Jego głównym zadaniem jest nadanie przyjemnego zapachu włosom, nawilżenie ich, jak i samej skóry znajdującej się pod nimi. Zdrowa, niełuszcząca się skóra jest niezbędna brodzie do swobodnego i stałego rozrostu. Bez najmniejszych problemów znajdziemy olejki od renomowanych producentów dla cery wrażliwej, podatnej na wypryski.

Balsam do brody kluczowym kosmetykiem?

Dużym i powszechnym błędem jest twierdzenie, iż balsam do brody jest tym samym co olejek. Co prawda dzięki niemu również pielęgnujemy zarost, lecz jego przeznaczenie jest znacznie szersze! Na obecnym rynku, podobnie jak w przypadku olejku, dostępnych jest wiele rodzajów balsamu. Produkty te odżywiają włosy, ułatwiają ich ułożenie (co docenią zwłaszcza posiadacze opornej na formowanie brody) oraz nawilżają. Wybór konkretnego typu balsamu uzależniony jest od naszych indywidualnych potrzeb.

Kartacz do brody podstawowym wyposażeniem

Szczotka i kartacz do brody posłużą nam do codziennego formowania zarostu. Bez nich zadanie to byłoby dalece utrudnione, jeśli nie niemożliwe. Kupując produkt, w pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na materiały, z jakich został wykonany. Polecane są wyroby naturalne, przez co bezpieczne dla skóry. Następną ważną wytyczną jest rodzaj włosia: może być miękki, średnio twardy oraz twardy. I w tym przypadku indywidualne preferencje zadecydują o finalnym wyborze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here