Tanie kasy fiskalne w Warszawie: gdzie kupić

Zakup kasy fiskalnej jest obowiązkiem wielu przedsiębiorców. Niestety oznacza również często niemały wydatek. Warto dowiedzieć się, czym kierować się podczas ich wyboru, jakie możliwości oferują nowoczesne urządzenia i gdzie znaleźć kasy fiskalne w Warszawie.

Spis Treści

Kto musi mieć kasę fiskalną?

Obowiązek ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej jest precyzyjnie regulowany przez obowiązujące przepisy. Szczegółowy opis można znaleźć w art. 111 ustawy o podatku od towarów i usług. Zgodnie z nim powinni to robić wszyscy podatnicy, którzy prowadzą sprzedaż towarów lub usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej lub rolników ryczałtowych.

Na szczęście (przynajmniej w większości przypadków) sporadyczna sprzedaż dla takich klientów nie będzie wiązała się z koniecznością zakupu urządzenia. Przede wszystkim ustawodawca wprowadził limit w wysokości 20 000 zł (trzeba mieć jednak świadomość, że istnieje kilka wyjątków od tej reguły). Przedstawiciele niektórych branż są natomiast zwolnieni z obowiązku korzystania z kas fiskalnych.

Jak znaleźć kasy fiskalne? Warszawa i okolice

Obowiązujący stan prawny zasadniczo zmusza setki tysięcy przedsiębiorców do korzystania z kas fiskalnych. Oczywiście jest to kolejny koszt, z którym muszą pogodzić się właściciele firm. Jednocześnie warto spojrzeć na zakup urządzenia jak na doskonałą okazję do modernizacji wykorzystywanych narzędzi.

Nowoczesne modele można integrować z innymi systemami wykorzystywanymi w biznesie, co znacznie ułatwia pracę i pozwala na osiągnięcie zdecydowanie lepszych rezultatów. Wybierając kasy fiskalne w Warszawie, warto zwrócić się po pomoc do ekspertów firmy Kotrak. Nie tylko pomogą w doborze odpowiedniej kasy fiskalnej, dostosowanej do potrzeb wybranego podmiotu, ale zapewnią również długotrwałe wsparcie w całym cyklu użytkowania.

Kasy fiskalne z WiFi: dla kogo kasy online?

Przedsiębiorcy zobowiązani do korzystania z kas fiskalnych muszą oczywiście używać urządzeń zgodnych z aktualnymi normami i specyfikacjami. Jedna z najważniejszych zmian dotyczy tak zwanych kas fiskalnych online – urządzeń, które dzięki połączeniu z Internetem samodzielnie łączą się z Centralnym Repozytorium Kas i przesyłają do niego niezbędne informacje.

Od 1 stycznia 2023, kupując nowe urządzenie, przedsiębiorcy obowiązkowo będą musieli wybierać kasy fiskalne z WiFi lub kartą SIM. Już teraz dotyczy to jednak niektórych branż. W styczniu 2020 zmiany objęły m.in. mechaników samochodowych, rok później do tego grona dołączyli przedstawiciele branży gastronomicznej, a w lipcu 2021 roku m.in. fryzjerzy, kosmetyczki oraz podmioty świadczące usługi medyczne, budowlane czy fitness. Nie należy się jednak obawiać wydatków: tanie kasy fiskalne można znaleźć już za nawet kilkaset złotych. Poza tym przedsiębiorcy mogą również skorzystać ze specjalnej ulgi.

O czym trzeba pamiętać, kupując kasę fiskalną?

Jak widać, kupując nową kasę fiskalną, pod uwagę trzeba wziąć kilka czynników. Przede wszystkim, wybierając np. kasy fiskalne dla gastronomii i kilku innych branż, już teraz konieczny będzie zakup kasy online. Niedługo zmiana obejmie natomiast wszystkich przedsiębiorców. Po drugie, wybierając partnera, należy także pomyśleć o całym okresie użytkowania urządzenia.

Dzięki temu nie będziesz się zastanawiać między innymi, gdzie zrobić przegląd kasy fiskalnej, który jest obowiązkowy co dwa lata od momentu fiskalizacji urządzenia lub poprzedniego przeglądu. Z tego powodu warto nawiązać współpracę ze sprawdzonym podmiotem, który podejdzie kompleksowo do dostawy kas fiskalnych np. na terenie Warszawy i okolicznych gmin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here