pielęgnacja ciała
fot. pxfuel

Pielęgnacja ciała to bardzo ważny element, o którym nie powinno się zapominać – zwłaszcza, gdy kończy się pewien magiczny wiek 😛 Oczywiście piszemy to z przymrużeniem oka, ale istotne jest to, aby dbać o siebie nie tylko przy okazji dużych wyjść, ale także na co dzień. Rozpieszczajmy się każdego dnia!

Spis Treści

Jak o siebie dbać na co dzień?

Zacznij od drobnych rzeczy. Nie musisz od razu wykonywać szeregu czynności, które będą zajmować Ci cały wieczór. To ma być przyjemność, a nie coś, do czego będziesz się zmuszać! Istotne jest dbanie o siebie dopasowane do wieku. Nastolatki nie powinny używać mocnych kremów dla cery dojrzałej. Z kolei panie po 60. niech nie używają kremów dla młodej skóry, ponieważ nie przyniesie to żadnego rezultatu.

Jaką masz skórę?

Skóra sucha, mieszana, tłusta i normalna – każda z nich wymaga innej pielęgnacji. Nie tylko dotyczy to twarzy, ale także całego ciała! Wybierz takie balsamy kremy i scruby, które będą odpowiednie dla Ciebie.

jak dbać o ciało
fot. pexels

Pielęgnacja ciała. Jak się do tego zabrać?

Nie musisz wydawać dużo pieniędzy, aby mieć w swojej łazience skuteczne produkty. Ostatnio bardzo popularne stały się kosmetyki DIY, które możesz wykonać w domowym zaciszu. Może to być mydło DIY, peeling do ust lub peeling kawowy. Wszystko zależy od tego, jakie masz preferencje i czy chce Ci się robić coś samodzielnie, czy wolisz kupić gotową rzecz i po prostu cieszyć się z jej użytkowania.

Czy wypada dać komuś kosmetyki?

O ile nie będzie to produkt na cellulit, nie ma najmniejszego problemu. Dobry balsam wydaje się trafionym pomysłem, gdy nie wiesz, jaki kupić prezent na urodziny dla koleżanki. Tego typu rzeczy są także idealnym rozwiązaniem, gdy nie masz zbyt dużego budżetu i chcesz kupić prezent do 20 złotych. Możesz wówczas wybrać w drogerii peeling do ust o intensywnym zapachu lub żel, którego używa bliska Ci osoba. Nie bój się kupować praktycznych rzeczy!

balsam do ciała
fot. pixabay

Nie oczekuj, że efekty pojawią się od razu

Przy tego typu działaniach, musisz poczekać aż zobaczysz, że coś mocno zmienia się w Twoim wyglądzie. Ale wiecie co? To gra warta świeczki, w końcu nie ma lepszej inwestycji niż ta w siebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here