pranie ręczne
fot. pxhere

Pranie ręczne – spokojnie, nie musisz tego robić zbyt często. W końcu od tego są pralki! Prawdą jednak jest to, że niektóre materiały są wymagające i lepiej zadbać o nie w szczególny sposób. Pranie w pralce może niestety zniszczyć rzecz… A co jeśli był to prezent dla żony? Później z takiego zdarzenia powstałyby same nieprzyjemności. Lepiej nie ryzykować!

Spis Treści

Co można śmiało wrzucać do pralki?

Najlepiej sugerować się wstępnie tym, co jest napisane na metce danego ubrania. To naprawdę dużo ułatwia, a z doświadczenia wiemy, że niewiele osób tym się posiłkuje. Wypada chyba zmienić nawyki! Na pewno możesz wrzucić do maszyny dżinsy, bawełniane t-shirty i koszule. Sukienka z sieciówki w większości przypadków także mają na tyle uniwersalny materiał, że możesz skorzystać z pralki.

pranie w zlewie
fot. wcifly

Czego nie powinno się prać w pralce?

Dość problematyczne są wszelkiego rodzaju swetry, a w szczególności te, które mają w składzie kaszmir lub wełnę. Jeśli wypierzesz je w pralce, istnieje bardzo duże ryzyko, że te rzeczy się skurczą i sfilcują. Po co narażać się na takie straty? Lepiej wyprać takie ubrania ręcznie i mieć problem z głowy. Kaszmirowy sweter jest dobrem luksusowym i fajnie gdyby posłużył nieco dłużej.

Twoja mała czarna sukienka lub biała damska koszula są z jedwabiu? Absolutnie nie ryzykuj i nie wkładaj tych części garderoby do pralki. Chyba nie chcesz później płakać nad rozlanym mlekiem, a raczej nad skurczonym ciuchem?

Pranie ręczne. Krok po kroku

To jest naprawdę bardzo prosta czynność. Problem jedynie pojawia się, gdy na ubraniu znajduje się coś, czego nie da się usunąć w konwencjonalny sposób. Jak usunąć plamę z ubrania? Są pewne sztuczki, dzięki którym brud znika niemal natychmiastowo. Wracając jednak do ręcznego prania, najważniejsze jest to, aby przygotować sobie wszystko wcześniej.

  • Posegreguj kolorami. Nie zapominaj o tym, bo dzięki temu Twoja różowa bluzka nagle stanie się czerwona
  • Przygotowania. Do wanny włóż miskę z letnią wodą. Włóż do niej kilka ubrań w taki sposób, aby całość zakrywała woda. Wlej także płyn do płukania, ponieważ dzięki temu materiał nie będzie się aż tak niszczyć
  • Delikatnie pocieraj. Nie trzyj mocno ciuchów, ponieważ nie chcesz ich zniszczyć, a jedynie wyprać. Przez chwilę wykonuj systematycznie tę czynność, a później porządnie opłucz
  • Wysuszanie. Nie wykręcaj mocno ubrań. Zrób to stanowczo, ale bez przesady. W końcu chcesz chodzić nadal w tych ubraniach. Powieś i czekaj aż będziesz mógł je nosić. Gotowe!
nastawianie pralki
fot. pxhere

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here