pranie ręczne
fot. pxhere

Pranie ręczne – spokojnie, nie musisz tego robić zbyt często. W końcu od tego są pralki! Prawdą jednak jest to, że niektóre materiały są wymagające i lepiej zadbać o nie w szczególny sposób. Pranie w pralce może niestety zniszczyć rzecz… A co jeśli był to prezent dla żony? Później z takiego zdarzenia powstałyby same nieprzyjemności. Lepiej nie ryzykować!

Co można śmiało wrzucać do pralki?

Najlepiej sugerować się wstępnie tym, co jest napisane na metce danego ubrania. To naprawdę dużo ułatwia, a z doświadczenia wiemy, że niewiele osób tym się posiłkuje. Wypada chyba zmienić nawyki! Na pewno możesz wrzucić do maszyny dżinsy, bawełniane t-shirty i koszule. Sukienka z sieciówki w większości przypadków także mają na tyle uniwersalny materiał, że możesz skorzystać z pralki.

pranie w zlewie
fot. wcifly

Czego nie powinno się prać w pralce?

Dość problematyczne są wszelkiego rodzaju swetry, a w szczególności te, które mają w składzie kaszmir lub wełnę. Jeśli wypierzesz je w pralce, istnieje bardzo duże ryzyko, że te rzeczy się skurczą i sfilcują. Po co narażać się na takie straty? Lepiej wyprać takie ubrania ręcznie i mieć problem z głowy. Kaszmirowy sweter jest dobrem luksusowym i fajnie gdyby posłużył nieco dłużej.

Twoja mała czarna sukienka lub biała damska koszula są z jedwabiu? Absolutnie nie ryzykuj i nie wkładaj tych części garderoby do pralki. Chyba nie chcesz później płakać nad rozlanym mlekiem, a raczej nad skurczonym ciuchem?

Pranie ręczne. Krok po kroku

To jest naprawdę bardzo prosta czynność. Problem jedynie pojawia się, gdy na ubraniu znajduje się coś, czego nie da się usunąć w konwencjonalny sposób. Jak usunąć plamę z ubrania? Są pewne sztuczki, dzięki którym brud znika niemal natychmiastowo. Wracając jednak do ręcznego prania, najważniejsze jest to, aby przygotować sobie wszystko wcześniej.

  • Posegreguj kolorami. Nie zapominaj o tym, bo dzięki temu Twoja różowa bluzka nagle stanie się czerwona
  • Przygotowania. Do wanny włóż miskę z letnią wodą. Włóż do niej kilka ubrań w taki sposób, aby całość zakrywała woda. Wlej także płyn do płukania, ponieważ dzięki temu materiał nie będzie się aż tak niszczyć
  • Delikatnie pocieraj. Nie trzyj mocno ciuchów, ponieważ nie chcesz ich zniszczyć, a jedynie wyprać. Przez chwilę wykonuj systematycznie tę czynność, a później porządnie opłucz
  • Wysuszanie. Nie wykręcaj mocno ubrań. Zrób to stanowczo, ale bez przesady. W końcu chcesz chodzić nadal w tych ubraniach. Powieś i czekaj aż będziesz mógł je nosić. Gotowe!
nastawianie pralki
fot. pxhere

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here