Pierwsze spotkanie z projektantem wnętrz

Na zatrudnienie projektanta wnętrz lub całego biura projektowego, zarówno przy okazji generalnego remontu, jak i odnowy poszczególnych pomieszczeń, decyduje się coraz więcej osób. Każdy z nas ma jednak nieco inne oczekiwania związane z wynajęciem profesjonalisty. O tym, czy współpraca przebiegnie pomyślnie, zadecyduje już pierwsze spotkanie. Jak powinniśmy się do niego przygotować?

Spis Treści

Istota spotkania

W efekcie naszej pierwszej oficjalnej rozmowy z projektantem wnętrz powinien powstać szczegółowy plan wystroju naszego mieszkania. Do tego spotkania musimy się zatem skrupulatnie przygotować. Powinniśmy mieć pewność, że nasze wizje spotkają się w określonym punkcie. Poświęćmy zatem przynajmniej kilka dni na przeglądanie katalogów wnętrzarskich lub tematycznych stron internetowych. Na tej podstawie określmy nasze indywidualne preferencje. Projektant powinien otrzymać dokładne informacje na temat tego, jak wyobrażamy sobie wygląd naszej kuchni czy salonu. Poinformujmy go więc o naszych wyborach kolorystycznych, powiedzmy jaki styl najbardziej się nam podoba. Ważne jest również konkretne przeznaczenie każdego z wnętrz. Profesjonalista musi wiedzieć, czy potrzebujemy w nich wolnej przestrzeni, czy raczej dodatkowych schowków.

Kwestie techniczne

Nie zapominajmy o sprawach technicznych, które są równie ważne. Pierwsze spotkanie to najlepszy moment na wyjaśnienie każdego z punktów umowy. Porozmawiajmy przede wszystkim o kwestiach finansowych. Zapytajmy o wszystkie dodatkowe koszty oraz ostateczną cenę projektu. Kolejna paląca kwestia to terminy. Ustalmy, do jakiej daty powinniśmy otrzymać gotowy projekt. Upewnijmy się, jak długo potrwają prace, jakie materiały i w jakich ilościach powinniśmy zakupić. Jeżeli po spotkaniu mimo wszystko odczujemy, że nadal jesteśmy pełni wątpliwości, koniecznie umówmy się na kolejne lub spróbujmy wyjaśnić je przez telefon. Powinniśmy czuć, że jesteśmy dobrze przygotowani do remontu. Dzięki temu każdemu z jego etapów będzie towarzyszyła przyjemna atmosfera, pozbawiona stresujących i kosztownych niespodzianek. Więcej informacji o pracy projektanta znajdziesz tutaj: http://www.ainprojektowanie.com/blog-wnetrzarski/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here