podstawki pod świece

Świece stanowią jedną z najpiękniejszych i najbardziej eleganckich dekoracji naszego stołu. Wykorzystujemy je zarówno podczas tradycyjnych, rodzinnych obiadów, ale także podczas ważnych uroczystości jak chociażby wesele czy urodziny. Jednak by świece rzeczywiście mogły należycie sprawować swoją funkcję, konieczne okazuje się dobranie pewnych akcesoriów. Wówczas znacznie wzrosną ich względy estetyczne, a także i praktyczne. Podstawki pod świece są jednym z tych gadżetów, których nie powinno zabraknąć. Jednak jak wybrać modne i praktyczne rozwiązanie?

Spis Treści

Dlaczego warto wybrać podstawki pod świece?

Podstawki pod świece to gadżet często pomijany i niedoceniany. Okazuje się jednak, że pominięcie podstawek pod świece może być jednym z największych błędów. Dlaczego? Otóż mają one za zadanie spełnić nie tylko rolę ozdobną, ale przede wszystkim także i praktyczną. To właśnie one skutecznie uchronią obrus czy też blat stołu przed nieestetycznymi plamami z roztopionego wosku. Co więcej proste podstawki pod świece pomogą nadać im nowego, wyjątkowego wyglądu. W ten prosty sposób skutecznie można odmienić nie tylko wygląd świec, ale także sprawić, że cały stół będzie wyglądał i prezentował się o wiele lepiej i oryginalniej.

Jak wybrać modne podstawki pod świece?

Nie da się ukryć, że wybierają podstawki pod świece, najbardziej zależy nam na tym, by były one modne. Zwykle stawiamy na modele okrągłe lub owalne. To właśnie te egzemplarze idealnie dopasowują się do wielkości pojedynczych świec. Co więcej wśród podstawek pod świece można znaleźć również te, które są wykonane z drewna, ze szkła lub nawet z naturalnych kamieni. Poszukując idealnego modelu warto skupić się na tym, która z podstawek pod świece najlepiej skomponuje się z wystrojem całego stołu, a być może nawet danej przestrzeni. Warto jednak pamiętać, że podstawki pod świece wykonane z transparentnego szkła są jednymi z najbardziej uniwersalnych.

Jak wybrać praktyczne podstawki pod świece?

Poszukując praktycznych podstawek pod świece warto kierować się przede wszystkim materiałem, z jakiego zostały one wykonane. Najważniejsze pozostaje to, by powierzchnia akcesorium była po prostu gładka. Przyczyni się do łatwego i bezproblemowego czyszczenia podstawek na świece nawet z najbardziej zaschniętego wosku. Modele o chropowatej fakturze, będą gromadzić parafinę, a przez to z czasem stracą swoje walory estetyczne. Pamiętajmy także o tym, by sprawdzić czy tworzywo z którego zostały wykonane podstawki pod świece jest odporne na działanie wysokich temperatur.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here