roleta

Kolor pomarańczowy jest naprawdę mocny i żywy. Przyciąga uwagę i nigdy nie pozostawia nas obojętnymi na to, co znajduje się na jego tle – albo na to, co wyróżnia z tego tła. Można go wykorzystać na różne sposoby do ozdobienia mieszkania. Naszym zdaniem jednym z najlepszych i najciekawszych sposobów jest używanie go w postaci dodatków.

Aktywny, ale też przytłaczający

Kolor pomarańczowy jest bardzo mocny, przyciąga wzrok i uwagę, kiedy tylko pojawia się w naszej okolicy. To z kolei sprawia, że dla wielu osób jest barwą niezwykle wymagającą i stymulującą. Sprawia, że jesteśmy bardziej pobudzeni i kreatywni, ale też niejednokrotnie rozzłoszczeni, być może nawet agresywni.

Ze względu na swoją intensywność, pomarańczowy może być zachęcający do działania i pasji, podejmowania nowych wyzwań i odwagi. Jednocześnie jednak może być kolorem, który powoduje nadmierną emocjonalność i rozprasza wówczas, gdy mamy skoncentrować się na jednym zadaniu. Jego dwojaka natura sprawia, że często jest przytłaczający, kiedy występuje w nadmiarze. Dlatego też lepiej wykorzystywać go w postaci dodatków niż jako kolor przewodni.

Zwróć uwagę na odcienie

Zanim powiemy, po jakie rodzaje dodatków warto sięgnąć, musimy jeszcze zastanowić się, jakie odcienie pomarańczowego mogą być interesujące. A wcale ich nie brakuje. Pomarańczowy występuje bowiem zarówno jako kolor mocny i przyciągający oko, jak też jako przytłumiony, zbliżony do ochry czy ceglastego.

Każdy rodzaj pomarańczowego może przy tym prezentować się ciekawie. Warto połączyć go z innymi kolorami natury, takimi jak brąz czy zieleń. W ten sposób powstanie ciekawe połączenie, które będzie przywodzić na myśl otoczenie, które tak bardzo większość z nas uwielbia. Z kolei jeśli pragniesz nieco bardziej stonowanego i klasycznego połączenia, z jedynie delikatnie zaznaczoną nutką kolorów, możesz dodać pomarańczowe detale do uniwersalnych bieli i szarości.

Pomarańczowe dodatki. Co warto wykorzystać?

Pomarańczowe dodatki mogą przyjmować wiele form. Jednym z najbardziej spotykanych pomysłów jest pomalowanie jednej ściany na pomarańczowo, podczas gdy wszystkie pozostałe są klasycznie białe. Takie rozwiązanie pozwala na wyróżnienie jednego miejsca i sprawia, że możemy uczynić z niego centrum pokoju – nawet jeśli nie dosłownie, to poprzez przyciąganie uwagi.

Jednak równie dobrze sprawdzą się tekstylne dodatki w kolorze pomarańczowym, które można wykorzystać we wszystkich pomieszczeniach. Koce, poduszki czy zasłony to ich najbardziej klasyczne przykłady, które mogą urozmaicić na przykład pokój urządzony w odcieniach szarości.

Rolety dzień noc pomarańczowe to z kolei propozycja dla wszystkich, którzy nie przepadają za tradycyjnymi tkaninami ozdabiającymi okno. Są nowoczesnym, prostym rozwiązaniem, które pięknie wygląda w minimalistycznie urządzonych pomieszczeniach. Nie bez znaczenia jest też funkcjonalność rolet, która sprawia, że są bardziej efektywne w ochronie przed światłem i spojrzeniami z zewnątrz niż zwykłe zasłony wiszące obok okna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here