trening na siłowni

Koniec roku to czas podsumowań i planowania celów na kolejny rok, który niebawem się rozpocznie. Wiele osób od nowego roku planuje zacząć dietę i treningi na siłowni lub w domu. Oczywiście są to świetne założenia, jednak wytrwanie w nich udaje się jedynie nielicznym. Jak dobrze zaplanować swoje cele? Jak trzymać się postanowień? Poznaj sprawdzone sposoby!

Spis Treści

Cele na nowy rok

Tworząc listę noworocznych postanowień, musisz wykazać się przede wszystkim realistycznym podejściem. Cele, których nie da się zrealizować w wyznaczonym terminie, sprawią, że będziesz zły i sfrustrowany, a przecież nie o to chodzi. Nie zakładaj, że po prostu chcesz schudnąć. Jeśli masz do zrzucenia 12 kg, podziel ten proces na mniejsze etapy. Zapisz, że schudniesz 4 kg w dwa miesiące, zdrowo się odżywiając i  wykonując 3 treningi w tygodniu. Tak sprecyzowany cel jasno określa działania, które musisz podjąć, aby udało Ci się go osiągnąć.

Skończ z wymówkami i pracuj nad samodyscypliną. Jedynie w ten sposób nie porzucisz noworocznych postanowień już po kilku dniach. Dobrym sposobem jest zaangażowanie w te działania przyjaciółki lub przyjaciela. Wspólne treningi będą miło spędzonym czasem.

Jak wytrwać w postanowieniach?

Jeśli przygotowałeś już szczegółową listę noworocznych postanowień, czas przejść do tego, jak wytrwać w tych założeniach. Wiele osób wciąż mówi o motywacji. To słowo bardzo często słyszymy szczególnie w kontekście treningu i trzymania diety. Musisz pamiętać o tym, że motywacja jest ulotna, nie da się być stale zmotywowanym i gotowym do działania. Każdy dzień jest inny, na Twojej drodze z pewnością pojawi się wiele trudności i nieprzewidzianych sytuacji, a wtedy motywacja znika w mgnieniu oka.

Zamiast wciąż kurczowo trzymać się magicznej motywacji i oddawać jej władzę i kontrolę nad tym, czy uda Ci się osiągnąć swoje cele – weź sprawy w swoje ręce. Zapomnij o motywacji i skup się na kształtowaniu samodyscypliny. To właśnie ona jest kluczem do sukcesu i powinna być dla Ciebie najważniejsza. Bez samodyscypliny nie osiągniesz swoich noworocznych postanowień. Tworząc piękną listę celów, jesteś bardzo zmotywowany. Wszystko się jednak zmienia w poniedziałek o 6 rano, gdy musisz wstać na trening przed pracą. Wtedy potrzebna jest samodyscyplina. Drugi ważny element na drodze do realizacji celów to cierpliwość. Na spektakularne efekty trzeba ciężko pracować, one nie pojawią się w kilka dni. Osiągnięcie głównego celu może zająć nawet kilka miesięcy, jednak z pewnością warto poświęcić na to czas i uzbroić się właśnie w cierpliwość. To bardzo ważne szczególnie w kontekście kształtowania sylwetki na siłowni.

Osiągnięcie wyznaczonych celów takich jak wymarzona sylwetka, dobre zdrowie i samopoczucie jest w zasięgu ręki. Jeśli szukasz sprawdzonego miejsca, w którym możesz rozpocząć swoją przygodę z treningiem i zadbać o sylwetkę – Twoje oczekiwania z pewnością spełni siłownia Calypso w Warszawie Ochota. Trening siłowy to same korzyści dla Twojego zdrowia fizycznego i psychicznego!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here